08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Щасливого Різдва і на весь рік добра!

Валентина ЯКОВЕНКО, методист Центру творчості «Джерело»
ФОТО – автор, спеціально для «Вишгорода»

Вихованці Вишгородського міського центру творчості «Джерело» (директор – Наталія Кисіль) та гості закладу у Щедрий вечір, на Меланії, зібралися, аби більше дізнатися, як зустрічали зимові свята в Україні, які звичаї та обряди відкривали гумор і талант нашого народу. Дізналися. І не лише про це. Адже виявилось, що джерелята не тільки добре знають народні традиції, а й надзвичайно талановито, переконливо й охоче відтворюють їх, поєднуючи із сучасним мистецтвом.

«Дерева, як у казці, сяють самоцвітами від першого променя сонця. А в кожній хаті кипить робота – всі готуються до Різдва…», – загадковий голос ведучої Марини Іллєнок.

Це картина і давня, і нинішня. Як і колись, лунає «По всьому світу стала новина: Діва Марія сина родила…» (у виконанні солісток вокальної студії  «Полузіря» Тетяни Халаш). А за ними й колядники вокального ансамблю «Співаночка» не забарилися – «Ми йшли на вогник до цієї хати, не хотіли добрих людей на шляху минати» – і разом зі своїм керівником Валентиною Демочко (надзвичайно гарно, святково вбрані) у супроводі акомпаніатора Віктора Туровського  колядували, щедрували, засівали – «на щастя, на здоровя, на новий рік!…». Щиро, від душі розгорнули величезний пласт фольклору!

 «Лиш на рідній батьківщині сонце золоте», – переконувала солістка «Домісольки» Соломія Пастернак; «Новий рік несе дитячий сміх», – радісно сповіщали учасники цього ж колективу Ганни Покровської;  хоч і свято, але його атрибут (ялинку) слід берегти – нагадали найменші, вокальна студія «Helensolo» Олени Єрсак-Касенич.

А вихованці дитячого драматичного театру «Експромт» Наталії Філіпової (середня та молодша групи) запросили глядачів у «щедру хату» – «на хліб-сіль, на святу вечерю». Різдвяна мініатюра у супроводі музичних віншувальних побажань – то була відома історія за твором Миколи Гоголя, адаптована до дитячого віку. Сільський Коваль (Андрій Цегельник) та перша дівчина на селі Оксана (Ганна Сидоренко) відтворювали різдвяне дійство разом із колядниками, бажаючи всім «щасливого Різдва і на весь вік добра!».

… Хто прийшов без настрою, втомлений чи без відчуття свята, – забув про це. Веселощі, дитячий сміх, безліч добрих побажань заполонили всю залу! І це було справді яскраво і піднесено!

IMG 3374-(1)

IMG 3392-(1)

IMG 3398-(1)

IMG 3415-(1)

IMG 3439

IMG 3460

IMG 3480

IMG 3496

IMG 3500

IMG 3513-(1)