24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ІНТЕРНЕТсвавілля у місті не буде

Сергій ЖАДАН,
депутат Вишгородської міської ради VII cкликання

Місця загального користування у міському житловому фонді — в обслуговуванні Комунального підприємства «Управляюча компанія» Вишгородської міської ради. Іншими словами, ті багатоповерхівки, які не згуртувалися в ОСББ, перебувають в обслуговуванні КП «УК» ВМР.
І це підприємство відповідає за стан під’їздів, підвалів, горищ, внутрішньобудинкові мережі. Серед останніх — і мережі інтернет- і теле-операторів та провайдерів.
І тут — картина зовсім нецікава. Кабелі невідомо чиї, бо не позначені відповідним маркуванням провайдера/оператора, не укладені в короби, можуть легко впасти на голову дитині чи дорослому.
Прокладені інтернет-мережі буквально продірявили перекриття, і через це у під’їзди під час дощів і снігопадів затікає вода, що загрожує функціонуванню мереж і життю мешканців.

Як депутат міськради я часто буваю в «Управляючій компанії» — і не з чуток знаю обсяг роботи та існуючі проблеми.
Так, у вересні 2016 р. КП «УК» ВМР розіслало операторам і провайдерам листи з проханням навести лад (обрізати висячі дроти, маркувати логотипом провайдера кабелі й акуратно розмістити у короби), а головне — надати дозвільні документи. Термін для відповіді — тиждень, зазначено контакти головного інженера та начальника технічного відділу КП. Жодної реакції – повний ігнор.
Між тим, під час осінніх злив посипались чисельні звернення до КП: згоріли електрощитові у під’їздах на Київській, 5, Набережній, 12, Шкільній, 7, І. Мазепи, 10 (добре, що ніхто не постраждав) — через те, що з порушенням усіх нормативних вимог були прокладені кабелі невідомого інтернет-провайдера (вони були без маркування).
Адміністрація КП «УК» ВМР вимушена була піти на крайній захід — розпорядилася не видавати ключі від під’їздів, горищ і підвалів багатоповерхівок монтерам. Врешті з’явилися керівники операторів і провайдерів. Ні, не з документами, а з претензіями: вони, мовляв, мають усі права на свою виробничу діяльність!
КП «УК» розпочало інвентаризацію приміщень загального користування і, зокрема, виявило на вул. Дніпровській, 3 невідомого призначення електронне обладнання у приміщенні теплопункту, де загальнобудинковий тепловий лічильник, водогін, каналізаційні труби та труби опалення!

Олег КУЧМІЙ, заступник директора КП «УК» ВМР: «Звісно, адміністрація «Управляючої компанії» зацікавлена, аби все було за законом: договори оренди, профільні затвердження (райархітектура і ДАБІ) проектної документації та інші дозволи. Але наші постійні звернення до керівництва фірм, що надають такі послуги, — ігноруються.

Олег КУЧМІЙ, заступник директора КП «УК» ВМР: «Візуально визначили, що це обладнання інтернет-провайдера «Бест», підключене з порушеннями, тому його відключили від щитка живлення електроенергії — з метою пожежної безпеки — та зачинили двері на замок. Із «Бесту» почали дзвонити з погрозами мені та моїй родині, стосовно чого я подав заяву до поліції.
18 січня о 20:35 надійшов сигнал на диспетчерську службу КП «УК»: у під’їзді (за адресою: вул. Дніпровська, 3) невідомі ламають двері підвалу, в якому розміщено загальнобудинковий тепловий лічильник. Ми виїхали на місце, викликали поліцейських.
В обох приміщеннях підвалу, відкритого БЕЗ дозволу та погодження з КП «УК», — електрощитовій та елеваторній (тепловузол і лічильник), виявлено шістьох невідомих з котушками кабелю та металеві шафи з електронним начинням. Поліція попросила надати документи та пояснити, на підставі чого вони тут знаходяться. Документи вони не надали, тож поліція вивела цих людей з підвалу та приступила до слідчих дій та складання протоколу.
Наступного ранку до «Управляючої компанії» приїхали представники «БЕСТу» з юристом і з проектною документацією, затвердженою… головним інженером цього підприємства.
За правилами, такі проекти мають бути погоджені профільними установами — районним відділом архітектури та обласним державним архбудконтролем (ДАБІ). Чому «Бест» (та й не він один) не отримали профільних затверджень — запитання риторичне. Нинішня ж «діяльність» такого «оператора-провайдера» незаконна, а проникнення всередину приміщень, які належать мешканцям багатоповерхівки та перебувають у обслуговуванні КП «УК», можна розцінювати як захоплення приміщень.
Крім того, слід зазначити, що в компанії «Бест» був договір з КП ЖКГ, за яким «Бесту» надавався доступ до слабкострумних каналів, але «бестівська» мережа у багатоповерхівках де завгодно, без жодних дозволів, погоджень і проектів, наскрізь пробурені сходові клітини.

Інтернет-свавілля у місті не буде! Це питання буде винесено на розгляд профільних комісій міської ради. Спільно з вишгородцями ми наведемо лад у нашому рідному місті й обов’язково повідомимо про це громаді.