29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Музейна робота – насамперед для людей

dsm

Катерина ЗУРМА

ФОТО — Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»
«Уроки патріотизму», які започатковано у Вишгородському історико-культурному заповіднику, тривають. 15 грудня перший урок урочисто відкрив голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко. Прийшли на нього учні 7-А класу НВК «Вишгородська районна гімназія «Інтелект» — ЗОШ І ст.», які, затамувавши подих, слухали розповідь Вячеслава Верхочуба («Зеніт») із батальйону «Київська Русь» та капелана ДУК (Добровільного українського корпусу) о. Сергія Прудка.

А 16 грудня до Історичного музею заповідника завітали найменші вишгородці — старша група «Соняшники» ДНЗ «Ластівка». 5-6-річні діти назавжди запам’ятали поради сапера Максима Тумка — чого ніколи не можна торкатися чи підбирати із землі, а лікар-хірург Василь Яковенко показав їм свою медичну укладку та розповів про першу медичну допомогу.

Зустріч така не випадкова: діти Василя Яковенка і Максима Тумка ходили у дитсадок «Ластівка» — так само, як і донька Костянтина Непопа. На зворотньому шляху із музею дошкільнята разом із учасниками АТО поклали квіти до дошки пам’яті загиблому в АТО земляку (на стіні ЗОШ № 1) і уклінно подякували нашим захисникам.

А в музеї дітки уважно все розглядали, із жахом дивилися на пробиті каски, уламки снарядів, які руйнують будинки і вбивають людей, та аж заплакали під час перегляду документального відеофільму.

Заступник директора Вишгородського історико-культурного заповідника Тарас Чухліб, доктор історичних наук, що досліджує історію Козаччини, відзначив, що вишгородці змалку виховують козацький дух, любов до рідної землі та християнські чесноти співчуття і допомоги. Навіть вихованці дитсадка збирають пластикові кришечки, приносять старі речі захисного кольору для маскувальної сітки та малюють листівки-обереги на подарунок захисникам.

«У заповіднику — чимало наукової та фондової роботи. Та найголовніше — це робота з людьми, – каже директор ВІКЗ Влада Литовченко. — Коли навіть діти рвуться побачити виставку та сприймають свій похід у музей, як подарунок, — відчуваєш, що праця на результат удалася.
Ось що пише вихователька групи Олена Роговенко на своїй фейсбук-сторінці:
Святий Миколай вже зробив нам подарунок!
Сьогодні ми відвідали Вишгородський Історичний музей, в якому триває пересувна фото-відео-виставка «ГЕРОЇ АТО ВИШГОРОДЩИНИ»!

Наша мрія здійснилась!

Ми зустрілись із нашими ЗАХИСНИКАМИ — ГЕРОЯМИ Василем Васильовичем Яковенком (Розенбаум),
В’ячеславом Верхочубом (Зеніт) та Максимом Тумко (Торпеда)

Відчуття переповнюють!

Емоції дітей щирі, як сльози дорослих…

Розповіді справжнього військового лікаря, зенітника та сапера для 6-річних слухачів була цікавою, доступною, повчальною.
А від дітей та дорослих — вірші, малюнки, квіти… і уклінна подяка за наше мирне життя тут, у Вишгороді!

На зворотньому шляху поклали квіти пам’яті загиблому ГЕРОЮ КОСТЯНТИНОВІ НЕПОПУ… Заспівали Славень України та запросили на гостину до садочка наших ДРУЗІВ-ГЕРОЇВ!

Ще декілька фотовражень на пам’ять і слова вдячності від розчуленого, але щасливого Русланчика, що мріяв сфотографуватися з воїнами: — Дякую вам, що захищаєте нашу Україну і мене!

Дякуємо організаторам заходу, працівникам музею!

Не пошкодуйте свого часу і ви, шановні вишгородці, відвідавши виставку разом зі своїми дітьми та онуками!

Це НАША спільна ІСТОРІЯ!