28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Нове життя – старим будинкам

Олексій ПОЛІЩУК,
Олексій РОСТОВСЬКИЙ,
депутати міської ради

Уявіть собі Вишгород майбутнього – сучасне, комфортне і тепле місто! І для цього зовсім не обов’зково зносити розташовані у центрі міста «хрущовки» та панельні п’яти- й дев’ятиповерхівки пізньорадянського періоду, аби побудувати на їх місці 20-поверхове навантаження на загальноміські мережі. Цілком реально втілити у життя цікаву архітектурну ідею, що поєднує економіку й естетику – ЗМІНИТИ ФАСАДИ.

На минулому тижні нами було зареєстровано та подано на розгляд Вишгородською міською радою проект нової міської програми, розрахованої на 2017-2021 роки. Впровадження Програми «Реконструкція фасадів» – це три в одному: теплопостачальні підприємства раціонально використовують енергоресурси, люди менше платять за опалення, а схожі, як близнюки, радянські споруди набувають нового, сучасного, привабливого вигляду.
Сьогодні житловий фонд Вишгородської міської ради налічує 45 будинків 1960-1980 р. нар. (розраховані на півстолітню експлуатацію); близько 20 будинків побудовані в 1980-1990-их (в експлуатації – понад три десятки років); близько 20 років експлуатуються 10 житлових будинків, зведених із 1990-го по 2000-ий. Більше половини з них – панельні, побудовані 30-40 років тому. Тривала експлуатація та несприятливий атмосферний вплив призвели до вилущування та руйнації міжпанельних швів, що спричиняє їх замокання, промерзання та, як наслідок, – тепловтрат.
Енергетична криза і постійне зростання вартості енергоносіїв позначились на кожній українській родині. Між тим, проблема тарифів частково – і суттєво! – може бути розв’язана шляхом проведення низки енергоефективних заходів: заміни старих дерев’яних вікон та дверей на енергозберігаючі, утеплення дахів і підвалів, а також утеплення фасадів житлових будинків.
Теплозабезпечення є однією з найбільш затратних (близько 60% із кошторису витрат) комунальних послуг у багатоповерхівках. Ефективна теплоізоляція дозволить зберегти будинки, зменшити потреби міста в енергоресурсах за рахунок скорочення споживання теплової енергії та надати вишгородцям можливість економити.
Саме тому виникла об’єктивна необхідність розробки та реалізації міської програми реконструкції фасадів житлового фонду – як наступного після програми «Теплий під’їзд» етапу виконання енергозберігаючих заходів у Вишгороді. Утеплення та реконструкція фасадів житлових будинків має здійснюватись почергово:
1) за роком побудови будинку;
2) за типом побудови (панельні будинки та такі, що визнані аварійними, – в першу чергу).
Кошторис утеплення фасадів усього житлового фонду радянських часів буде визначено після детального технічного огляду кожної будівлі спеціалістами та індивідуального підрахунку вартості зазначених видів робіт (поверховість будівлі, складність монтажу, товщина і стан зовнішніх стін тощо).
Виконання Програми утеплення фасадів житлових будинків у 2017-2021 р. р. дозволить підняти рівень утримання об’єктів міського житлового фонду на якісно вищий рівень, комфорт проживання мешканців та змінить на краще зовнішній вигляд нашого міста.