24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Людям з особливими потребами…

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Люди з особливими потребами — саме їм був присвячений захід, що відбувся з нагоди Міжнародного дня інвалідів у Церкві Бога Живого (м. Вишгород).

«Цей день на назвеш святом, — зауважив заступник голови райради Анатолій Потапенко. — Та це день, який націлює громаду більш уважніше ставитись до потреб людей з особливими потребами».

Організатори заходу — громада Церкви Бога Живого, Вишгородські РДА, районна та міська ради, Територіальний центр соціального обслуговування, районна та міська ради ветеранів, районна організація Товариства Червоного Хреста України — потурбувались, аби у церковній залі зібралось якомога більше тих, хто потребує підтримки, допомоги, та що там говорити — навіть простої уваги і доброго слова. Це — підопічні Терцентру та представники ветеранських організацій із усього району.

Зал щиро аплодував, по-справжньому схвильований поезією підопічних Терцентру. Одна з них — Ірина Савекіна. Дякуючи меценатам, вдалося видати збірку її творів, які вже були відзначені на кількох літературних конкурсах.

Того дня лунало і чимало пісень — у виконанні дитячого колективу Церкви Бога Живого, ветеранського хору і фольклорного колективу Терцентру та районного Будинку культури, лауреата численних конкурсів «Золотий вік». «Уже кілька років поспіль ми беремо участь у подібному заході, — розповідає художній керівник «Золотого віку» Тамара Шевченко. — І завжди із вдячністю відзначаємо, як організатори заходу, церковна громада створюють домашню атмосферу, коли кожен серед багатолюддя оточений затишком і увагою. Прийміть і частку нашого душевного тепла».

Ведуча заходу — голова районної ради ветеранів Таміла Орел — розповіла й про інші грані талантів людей з особливими потребами, які досягли чимало успіхів і у творчості, і у житті. А Зінаїда Крушановська та Володимир Марков пропливли залом у чарівному вальсі, ще раз підтвердивши: роки  не вирок, для творчості можна знайти сили і коли тобі за…

Церковна громада та благодійники підготували для учасників заходу невеликий обід, де «головною стравою» стало щире добре спілкування, якого так часто бракує літнім одиноким людям.

«Не пішли цього дня учасники заходу і без подарунків, — говорить директор Терцентру Наталя Рудько. — Вручити їх ми змогли завдяки нашому доброму другові, меценату, голові правління компанії «Альянс краси» Вадиму Геращенку».

Головним лейтмотивом зустрічі (і про це говорили її учасники) стало переконання: добро завжди породжує добро і добром повертається, коли ти ним ділишся. А щоб і справді було так, то, як наголосив у своєму зверненні до учасників заходу пастор Церкви Бога Живого Олександр Озеруга: «Треба ставитися до кожної людини з великою любов’ю, навіть до недруга, прощати її провини. І тоді в серці і душі кожного буде мир і спокій».

Миру нам всім і добра!

DSC04204

DSC04206

DSC04208

DSC04221

DSC04252

DSC04255

DSC04258

DSC04265

DSC04201