05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Заповідна територія

2

Вишгород — це суцільна заповідна територія із неабиякими перспективами. Так вважають учасники круглого столу на тему «Історія та перспективи розвитку Вишгородського історико-культурного заповідника», засідання якого відбулося третього листопада ц. р. в історичному музеї на вул. М. Грушевського (до 80-річчя утворення заповідної зони Вишгорода).
Ініціатор заходу — новий директор ВІКЗ, голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва, кандидат історичних наук Влада Литовченко — запросила до круглого столу провідних науковців і краєзнавців України, меценатів і благодійників, які підтримують наукові проекти, духовенство та місцеву владу. Ішлося про збереження старожитніх раритетів, подальшу науково-дослідницьку роботу, перспективи розвитку Вишгорода як Трої української культури — привабливого туристичного маршруту та духовного центру паломництва християн.
Народний депутат України чотирьох скликань Юрій Кармазін і представники міського депутатського корпусу Тетяна Бражнікова (секретар Вишгородської міської ради) та Валерій Виговський (депутат міськради останніх двох скликань) обіцяли усіляке сприяння роботі Вишгородського історико-культурного заповідника. Нагадаємо читачеві, що — за ініціативи депутата Виговського та за підтримки мера Олексія Момота — одна із міських програм-2016 передбачила часткове фінансування археологічних експедицій на території Вишгорода
Були висловлені сподівання на нове приміщення музею, яке має з’явитися в нашому місті за сприяння влади усіх рівнів, на врегулювання правового поля — чітке визначення меж заповідника, реєстрацію пам’яток, укладення охоронних договорів на землю в межах Давнього городища, а також на подальші розвідки у Вишгороді як у древньому торговому перехресті (нагадаємо, що ця ініціатива археологів має потужну підтримку нинішнього очільника Київської ОДА Олександра Горгана).

002

003

004

005

006

007

013

015

018

001