30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

МАФ під нашими вікнами?

Ольга ФІЛЮК, помічник депутата В. Парчук

Пані Зофія Григорівна Коваленко вже вкотре намагається протягнути рішення із затвердження їй шматочка землі поряд з нашим будинком. От і на чергову сесію виноситься проект рішення.

За кадастровим номером (із ним можна ознайомитися в Інеті по кадастровій карті) — власність цього шматочка комунальна, цільове призначення — 02.01. Ось витяг з Класифікації видів цільового призначення земель: код 02.01.— розшифровка — Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). А де садиба цієї пані — за адресою: Дніпровська, 3-а чи, може, 3-б? Кому спало на думку серед міської забудови залишити шматок майже 8 соток із таким цільовим призначенням? Чия садиба там мала бути?

Зараз там, де колись був газон, хаотично стоять автомобілі. Дякувати людям, надходження до місцевого бюджету збільшились — і ми побачили активну асфальтизацію доріг по місту. Навколо цього шматочка — теж. Приємно. Навіть дорожні знаки встановили.

Та якщо ми за прозорість, європейський підхід і нову країну, — слід подумати і про те, що дихати нам і нашим дітям треба не лише вихлопами з автомобілів. Тому доцільніше змінити на цьому шматку цільове призначення під озеленення — і раз і назавжди закрити питання з цим «ласим» шматком.

Паркани ламати буде вже пізно, бо то вже буде затверджена ділянка. Чи нам подобаються МАФи? Чи, боронь Боже, садиби серед забудови, чи гаражі?

Я — за здоровий глузд. Бізнес має бути бізнесом, а депутат — представляти інтереси громади. І поки ми не перестанемо сприймати виборчий процес як варіант підзаробітку чи таке собі «потамушовсєодінаковиє» — будемо ходити по колу заплутаних і замовчуваних рішень.

12 жовтня відбулося засідання комісії із земельних відносин та навколишнього природного середовища. Сесія відбудеться 17 жовтня. Як проголосують депутати?