05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Благоустрій: від околиць до центру

-(1)

-(2)

-(3)

Олексій МОМОТ, Вишгородський міський голова
ФОТО — Лілія ЯНЧУК, спеціально для «Вишгорода»

Питання стану благоустрою у Вишгороді визначено одним із пріоритетних напрямків роботи міської влади. Тому навіть поряд із приємними клопотами з підготовки Дня міста воно не втратило своєї актуальності, а навпаки – роботи ведуться в посиленому режимі, щоб, поки дозволяють погодні умови, встигнути завершити все заплановане. Що ж зроблено за останній місяць у Вишгороді?
Найперше – встановлено «острівок безпеки» біля магазину «Білла», завдяки якому вдалося убезпечити пасажирів попутного транспорту та водіїв маршрутних таксі від аварійних ситуацій. З цією ж метою довстановлено близько 70 знаків на пл. Т. Шевченка, по вул. Т. Шевченка та частково по пр. І. Мазепи. Проведено повне оновлення розмітки дорожнього полотна в центральній частині міста та на його вулицях.
Тривають ремонтно-будівельні роботи доріг, тротуарів і прибудинкових територій. Зокрема, вже завершено прокладання асфальту на просп. І. Мазепи, 2. Надалі в планах – відновлення найбільш аварійних вхідних груп у будинках, знову ж таки – на просп. І. Мазепи, 2, а також на І. Мазепи, 6. Дорожні роботи йдуть і на вул. Космонавта Поповича, але, на жаль, є складнощі, які потребують делікатного вирішення, оскільки окремі власники приватних будинків, у прямому сенсі слова, повисовували паркани своїх домоволодінь майже на проїжджу частину. Та все ж, попри це, роботи ведуться згідно з проектом.
Для забезпечення належних умов проживання мешканців на вул. Набережній, 22 розпочато ремонт дороги та прибудинкової території. У 2016 році це — наймасштабніший проект благоустрою доріг, на нього витрачено чималі кошти з бюджету, але умови, де фактично було відсутнє дорожнє покриття, що створювало неабиякий дискомфорт жителям будинку, потребували невідкладного усунення. Через кілька тижнів і пішоходи, і водії матимуть довгоочікувану якісну дорогу та майданчик біля будинку. Також буде проведено ямковий ремонт покриття на окремих ділянках міських доріг і тротуарів.
Не зупиняється й міська програма «Теплий під’їзд». Заміну вікон на енергоефективні проведено у під’їзді будинку на вул. Б. Хмельницького, 3. На черзі Б. Хмельницького, 5 та 9. Розпочато реалізацію програми на вул. Дніпровській, 9.
Роботи ведуться згідно з графіками і планами. Але, як я вже раніше повідомляв, у третю чергу «Теплого під’їзду» потрапили проблемні будинки, де жителі в місцях загального користування понабудовували комірчин, тим самим закривши підходи до вікон. Нагадаю, що це Дніпровська, 3-а і Набережна, 6-а.
До цього списку додалися ще два будинки, а саме — на вул. Набережній, 8 і 12. Поки мешканці відмовляються від демонтажу самовільних добудов, чим унеможливлюють встановлення енергозберігаючих склопакетів. Все ж маю надію, що депутати міської ради знайдуть аргументи, щоби переконати своїх виборців у позитивному вирішенні цього питання, і нам вдасться належним чином підготувати згадані будинки до зими.
Протягом останнього місяця також проведено капітальний та частковий ремонт дахів у 24-ох будинках житлового фонду.
Щодо парків і скверів. Маю запевнити, що на День міста ми таки будемо урочисто відкривати парк у центрі Вишгорода. Попри всі побоювання, що відстаємо від термінів (адже часткову затримку в роботі спричинило очікування від європейського виробника обладнання для фонтану), фонтан уже змонтовано, і він чекає свого урочистого запуску.
Найдорожчим елементом із облаштування парку виявилося спеціальне гумове покриття, яке ми обирали задля безпеки маленьких вишгородців, оскільки парк будується саме для їхнього дозвілля. На «гумовій доріжці» неможливо підсковзнутися, навіть, якщо вона мокра, та травмуватися, якщо дитина впаде.
Загалом, парк буде дуже гарним і цікавим. Маю надію, що він стане улюбленим місцем відпочинку малечі. Але мушу попередити дорослих, що на новій дитячій території категорично заборонено вживати алкогольні напої, палити і лаятись.
У Вишгороді розпочато будівництво стилістичного оригінального скверу. Ідею його створення ми запозичили в однієї із успішних світових країн. Поки витримаю інтригу і не відкриватиму всіх деталей, лише запевню, що це буде справді особливе місце. Територія, яку облаштовуємо, знаходиться на вулиці Дніпровській між будинками №№ 3, 3-а, 3-б і 5.
Розпочато реконструкцію світлового фонтану в центрі Вишгорода. Рішення про глобальний ремонт цього об’єкта було прийнято одразу, як тільки стало відомо, що перебування поблизу нього може бути небезпечним, особливо у дощову погоду. За кілька днів спеціалісти приступлять до демонтажу і заміни всього електричного наповнення. Також фонтан дещо зміниться за дизайном і набуде більш сучасного вигляду.
Важливим і потрібним для нас є й озеленення. Це один із основних чинників, що формує імідж і враження про місто чи певну його частину. Саме краса, яка нас оточує, створює наш настрій і затишок, а головне – бажання залишитись там, де ти маєш відчуття комфорту. Так, у центрі поблизу адмінбудинку та ще на кількох вулицях облаштовано і декоративно оздоблено клумби. Наразі ведеться робота з оновлення квіткових вазонів на електроопорах у центральній частині міста. Проект наче й не масштабний, але, на мою думку, вартий уваги, оскільки є складовою благоустрою.
На завершення додам, що місто активно готується до зимового утримання доріг, тротуарів та прибудинкових територій. На фінішній прямій — підготовка снігоочищувальної техніки: тракторів і плужних комбінованих машин МДК. На завершальній стадії — підписання договорів по закупці компонентів піщано-соляної суміші для посипки доріг і тротуарів у ожеледицю.
Як бачимо, благоустрій Вишгорода та житлового фонду триває крок за кроком. Міська рада намагається належно виконувати всі покладені на неї завдання громади, щоби місто було комфортно облаштованим, упорядкованим і мало привабливий естетичний вигляд.