31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Дитсадок — на старті

5

Олексій МОМОТ, Вишгородський міський голова

Дошкільна освіта – найважливіша з усіх освіт, тому що вона будує фундамент майбутнього розвитку людини. Коли дитина приходить у школу після гідної підготовки, звиклою до спілкування в колективі та з однолітками, вона буде успішно вчитися.
Сьогодні кожен дитячий садочок у Вишгороді за кількістю дітей перевищує свою проектну потужність. За санітарними нормами, вихованців у групі має бути не більш як 20. Але через дефіцит місць ця цифра — більша. Звісно, згадане питання можна вирішити лише одним шляхом – відкриттям нових груп і будівництвом дитсадків.
Часто до мене звертаються вишгородці із запитанням, які кроки робить міська влада, щоб розв’язати головну проблему дошкільної освіти — нестачу приміщень у дитячих садочках. Тож вважаю за необхідне поінформувати громаду, що Вишгород буде мати новий садочок та додаткові місця в уже існуючих дошкільних навчальних закладах.
Побудову нового дитячого садка заплановано по провулку Шевченка — поряд із галявиною Казок (у народі це місце називають Свайним полем). Зазначену земельну ділянку міська рада відсудила у власника, який упродовж 10 років жодного разу не сплатив орендної плати. Вже замовлено проект будівлі. У тендері брали участь вісім компаній. Таким чином, вдалося із прогнозованих 1 млн 200 тис. грн за розробку проектної документації вийти на суму 500 тис. грн. Але нам пощастило двічі.
Компанія-забудовник ДБК у недалекому минулому обіцяла місту виготовити проект дитячого садочка і, позитивно відреагувавши на звернення міської ради, фактично зробила подарунок – проект обійшовся всього у 50 тис. грн. Це насправді є великим плюсом, оскільки всі колосальні зекономлені кошти буде додатково направлено у будівництво приміщення.
На сьогодні архітектурна частина проекту кошторису проходить державну експертизу. На жаль, ці процедури є дуже забюрократизованими і затратними в часових рамках. Інакше розпочати будівельні роботи ми могли б уже сьогодні. Але я маю надію, що у День міста 24 вересня ми урочисто закладемо камінь на місці зведення дитячого садка. Далі буде огороджено парканом майданчик і виставлено паспорт об’єкта з візуалізацією будівлі.
До кінця 2016 року будівництво нового дитячого садка стартує, адже на початкові роботи закумульовано 12 млн грн. Цієї суми вистачить на фундамент, вигнати стіни, зробити покрівлю і встановити енергозберігаючі вікна. Щодо кількості місць, то, згідно з нормами ДБН, садок розрахований на 200 дітей. Це за умови, якщо група нараховуватиме 18 осіб. Як я вже згадував, на практиці ми бачимо, що кількість вихованців у групах насправді є більшою, тож, за моїми прогнозами, стіни нового дитячого садка зможуть вмістити 300-400 маленьких вишгородців.
Також на минулому засіданні 15 сесії Вишгородської міської ради виділено кошти на укладення договору з проектною організацією на проекти добудови корпусів поки що до двох існуючих садочків, а саме по 190 тис. на ДНЗ «Ластівка» і ДНЗ «Чебурашка». Що, в свою чергу, дасть по 80 місць у кожному зі згаданих дошкільних навчальних закладів.
Крім того, забудовник, який нині проводить реконструкцію будівлі, що планувалася під профтехучилище (поблизу гімназії «Інтелект»), узяв на себе забов’язання виділити в ній для міста приміщення 380 кв. м з окремим двором і входом. Це, в свою чергу, дає нам змогу перемістити туди школу «Надія», тим самим звільнивши 50-60 місць у ДНЗ «Золотий ключик».
Розуміючи, що проблема з недостатньою кількістю місць у дитсадках є болючою та гострою, міська рада ефективно опрацьовує всі можливі варіанти для задоволення потреб заявників, діти яких стоять на черзі у міські ДНЗ. Кожна дитина в нашому місті повинна мати можливість потрапити до дошкільного навчального закладу. І нині нашим першочерговим завданням є розв’язання цих «недитячих» проблем.