08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про безкоштовні ліки для пільговиків

Оксана МОРОЗОВА, головний лікар КЗ «ВРЦ ПМСД»

За законодавством України, певні пільгові категорії населення мають право на безкоштовні ліки. На жаль, держава, проголошуючи чудові закони, не завжди в змозі підкріпити їх матеріально. Тобто — коштів на придбання ліків для пільгових категорій у Вишгородському районі немає.
Та місцева влада не стоїть осторонь проблем мешканців міста і району. Так, Вишгородська районна рада розробила та 02.06.2016 р. рішенням № 90-09-VII затвердила Програму медичного забезпечення пільгових та соціально незахищених верств населення.

На безкоштовні медикаменти із районного бюджету виділено на 2016 рік:
— для діток віком від народження до 3-ох років – 20 тис. грн;
— дітям-інвалідам віком до 16 років — 350 тис. грн;
— інвалідам війни, учасникам АТО — 130 тис. грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 р. № 240 та Наказом Міністерства охорони здоров’я № 606 від 18.09.2015 р. визначено перелік лікарських засобів, які можуть бути придбані (закуплені) медичними установами за кошти державного та місцевого бюджетів. На ці препарати має бути референтна ціна (тобто дозволена державою межова сума).
Відповідно до цих підзаконних актів — Комунальний заклад «Вишгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» із КП «Вишгородська центральна районна аптека № 23» (на вул. Н. Шолуденка, 6 у Вишгороді) уклали три договори на відшкодування витрат на лікарські засоби для пільговиків. Тобто аптека закуповує, а КЗ «ВРЦ ПМСД» відшкодовує вартість медпрепаратів.
Таким чином — батьки дитини віком до 3-ох років або дитини з обмеженими можливостями мають звернутися по рецепт необхідного препарату до завідуючої Вишгородської медичної амбулаторії Тетяни Сафонової (каб. 104, перший поверх будівлі Вишгородської поліклініки за адресою: м. Вишгород, вул. Ю. Кургузова, 1). Зазвичай батьки надають висновки обласних фахівців — на підставі яких здійснюється замовлення ліків. (Те ж саме стосується і «чорнобильців» І і ІІ категорії.)
Інваліди війни та учасники АТО звертаються до дільничного терапевта Вишгородської медичної амбулаторії Карини Бутікової (каб. 104, другий поверх будівлі Вишгородської поліклініки за адресою: м. Вишгород, вул. Ю. Кургузова, 1). Докладніше – за тел: (04596) 25 822 (з 9:00 до 17:00 у пн-пт).
Лікар рекомендує те, що є у наявності — за затвердженим переліком. Іще раз нагадаю: держава дозволяє купувати далеко не всі лікарські засоби. Кожен охочий може перевірити це на сайті Міністерства охорони здоров’я України (фармсектор, реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби): http://www.moz.gov.ua/ua/portal/mtph_register_prices_drugs/
Інших медпрепаратів ми ні виписати, ні купити не маємо права. Та маємо те, що маємо, — і треба з розумом використовувати ситуацію. Так, як це зробила районна влада, врахувавши пропозиції міського депутата Олексія Черняхівського та громадського активіста Олександра Талалаєва.