31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

МАФи: хто, де, як?..

Олександр СЕМЕНОВ, депутат Вишгородської міської ради

Отримавши кілька днів тому порядок денний найближчої сесії міської ради, звернув увагу на пункт про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Вишгороді. Іншими словами, положення про те, де саме й на яких умовах будуть розміщуватися торговельні кіоски у м. Вишгороді.
І знову, вже вкотре, з’явилося відчуття дежавю. Знову в місті відбуваються події, про які навіть і не здогадується депутатський корпус.

Адже, пригадується, на одній із минулих сесій ще попереднього скликання було прийнято рішення, згідно з яким затверджувати схему розміщення цих торговельних точок повинні були саме міські депутати на сесії міської ради! А ми її навіть не бачили…
Тому виникає питання – хто замість делегованих громадою представників місцевої влади – депутатів – вирішує, де і що будувати, наскільки необхідні дані об’єкти в тому чи іншому місці і т. д.? Адже це питання потребує ґрунтовного вивчення і виваженого підходу, тому що ці об’єкти часто-густо є досить сумнівними з точки зору доцільності, та й місто явно не прикрашають.
Але знову, на жаль, – маємо те, що маємо.
І ось тепер захотілося глибше заглянути в історію виникнення цього «Положення …» і цих кіосків. Чи справді вони так необхідні місту? Чи, може, не місту, а конкретним особам – з прізвищами, іменами?
І якщо вже виноситься на затвердження депутатів це «Положення про МАФи…», то, можливо, доцільно було би роздати ці торговельні точки (читай – робочі місця) тим, хто дійсно їх потребує? Наприклад, багатодітним родинам, яким нелегко виховувати своїх дітей? Чи хлопцям, що повернулися з АТО і часто-густо не можуть знайти собі роботу? Адже ми всі бачимо, з якими труднощами зіштовхуються ці молоді люди, які ще вчора віддавали за Батьківщину життя і здоров’я, а сьогодні виявилися нікому не потрібними.
Вважаю, що лише в разі такого підходу до розподілу МАФів можна голосувати за їх розміщення. Впевнений, що такої ж думки дотримуються й інші депутати міської ради.
У разі прийняття «Положення…» з такими пропозиціями, було б доцільно згаданим категоріям населення виявити свою активність, написати заяви на отримання дозволів на укладення договорів для розміщення кіосків і, оформивши всі необхідні документи, розпочати власну, свою підприємницьку діяльність. Безумовно, це рішення створить нові робочі місця і зніме соціальну напругу, яка досить відчутно проявляється серед малозабезпечених жителів нашого міста.