24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Цього року День міста відзначатимемо в останню суботу вересня

Влас. інф.

13 сесія міськради, попри свій порядковий номер, пройшла цілком конструктивно. Рівно у 10-ій у сесійній залі зареєструвалися 25 міських депутатів і мер Олексій Момот. Упродовж нетривалого часу підійшли іще три депутати: Тамара Войтович, Олексій Поліщук і Валентина Парчук, яких одразу ж занотувала лічильна комісія і секретар сесії (Дмитро Корнійчук, Марина Мельник, Олексій Черняхівський та Віталій Сардак).
На порядку денному — чотири питання: два бюджетні і два — організаційні.
Затверджено доходи міського бюджету (76 841 300 грн, у т. ч. доходи загального фонду 63 619 800 грн, спеціального — 12 221 500 грн) та видатки (загальний обсяг у сумі 91 406 349,94 грн, у т. ч. по загальному фонду 56 121 065 грн, по спеціальному — 35 285 284,94 грн).
Зміни, внесені до рішення Вишгородської міської ради від 25.12.2015 р. № 3/5 «Про Вишгородський міський бюджет на 2016 рік», в основному, стосувалися КФКВ (зокрема, було «перекинуто» 50 тис. грн на ТРК «ВишеГрад»).

Загальне збільшення доходів складає 13 165 100 грн, що дозволило збільшити кошторисні призначення, зокрема: 900 000 грн — на соціальний захист населення, 2 500 000 грн — на благоустрій. Доходи спеціального фонду Вишгородського міського бюджету (бюджету розвитку) збільшено на 1 875 000 грн, що дозволило, зокрема, направити 440 000 грн — на капремонт приміщення міського дитячо-юнацького духового оркестру-студії «Водограй».
До речі, сесійне засідання, яке розпочалося з привітання депутатів Юрія Городиського та Ганни Булгакової з днем народження (під загальні оплески його озвучив міський голова), продовжилось на приємній творчій ноті: керівник «Водограю» продемонструвала дві грамоти, здобуті на останніх творчих змаганнях, у яких брав участь оркестр, сопілкарі та барабанщиці «Драм стейшн», та від імені цих творчих колективів щиро подякувала міському голові Олексію Момоту, за активної підтримки якого представники нашого рідного міста взяли участь у фестивалі в Парку «Київська Русь» (чит. статтю «Фестиваль Древніх» на стор. 4 цього випуску газети). «Коли я прийшов на посаду, були певні питання; я просив, аби займалися лише творчістю, і радий, що це відбулося, — резюмував Олексій Момот і квітами привітав переможців (НА ФОТО).
Перед розглядом другого питання порядку денного «Про погодження укладання Додаткової угоди до Договору суборенди земельної ділянки» (нагадаємо, що ішлося про погодження КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради» внесення змін до договору з ТОВ «ДБК-Партнер» — ред.) слова попросив місцевий громадський діяч. Він звернувся до міських депутатів: спочатку із закликом «не узаконювати незаконне рішення, прийняте до них»; потім видав, вочевидь, самостійно підраховані цифри «відрахувань» житла із знову-таки ним же підрахованої кількості висоток за останні 10 років; оголосив, що 4 % від загальної площі складають, як мінімум, школу і будинок творчості і нагадав — уже забудовникам — про час платити борги. Далі пішли запитання до нинішньої влади: де депутатські запити щодо дитсадка, чому на пров. Прожекторному підвищена висотність і ні разу не піднімалися ці питання на сесіях і т. інш. Промову «неприхильником нового Майдану» було завершено закликом до міських депутатів: «Пора працювати конструктивно, для міста і міської громади».
Активісту пояснили, що відсотки площ — за законом, надаються не у вигляді квартир, а у вигляді пайової участі в розвиток міста, тобто сум на інженерні мережі тощо, тому коштів на той же дитсадок із них з однієї чи кількох забудов не набереш. До того ж, забудовники часто-густо є власниками ділянок — і на альтернативні не завжди погоджуються, а сум на викуп ділянок у міськради немає.
Громадський діяч наполягав на тому, що інфраструктури як не було, так і нема. До дебатів долучилися депутати із намаганням надати політичного присмаку ситуації (навіть із звинуваченням у тому, що говорять одне, а голосують по-іншому). Кінець суперечці поклав міський голова, котрий нагадав, що претензії за останні 10 років — не доречні до нинішнього депутатського корпусу. І закликав перейти до суті справи.
Представник «земельної» комісії озвучив правки до проекту (суборендар зобов’язується в термін до 31.10.2016 р. сплатити до бюджету міста визначений грошовий еквівалент ринкової вартості площі за договором). Депутати проголосували за рішення «за основу», «за правки», «в цілому з правками».
Нетривалі дебати викликав і проект рішення про перенесення — лише у 2016 році — святкування Дня міста: із 6 серпня на вересень. До міськради надійшли звернення від дитячих колективів, які влітку відсутні в місті. Врахували і метеорологічні умови (температуру й забрудненість повітря, підвищений радіоактивний фон) — і спочатку запропонували відзначити День міста 3 вересня. Проти цієї дати виступили декілька депутатів. Олексій Момот нагадав, що історично (впродовж багатьох років) День Вишгорода відзначали наприкінці вересня. Врешті більшість голосів зібрала дата 24 вересня (остання субота цього першого осіннього місяця), коли з відпусток повертається більшість вишгородців, міські творчі колективи готові до виступів, а дошкільні і шкільні навчальні заклади вже увійшли у звичний ритм роботи.
Останнє питання порядку денного теж розглянули конструктивно. До постійної комісії міськради VII cкликання з питань Стратегії розвитку міста, будівництва, транспорту та зв’язку замість Олександра Шамоти ввели Артема Тютюнника.
На цьому засідання XIII сесії завершилося. Повністю всі ухвалені рішення див. на сайті Вишгородської міськради.