09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вето на прибережну смугу, статут КП «Вишегір», Тендерний комітет, ставки земельного податку та орендна плата за землю

 

Влас. інф.

Вето міського голови на прибережну смугу, статут КП «Вишегір», Тендерний комітет, ставки земельного податку та орендна плата за землю — такими були дев’ять питань порядку денного другого пленарного засідання 12-ої чергової сесії міськради. Кворум для її проведення 14 липня ц. р. у великій залі адмінбудинку зібрався: 24 обранці міської громади (разом із міським головою Олексієм Момотом).
Найперше проголосували за внесення на повторний розгляд чотирьох рішень першого засідання стосовно виділення чотирьох земельних ділянок на масиві «Дніпро», зупиненого розпорядженням міського голови № 115 від 08.07.2016 р. Олексій Момот пояснив, що на першому засіданні сесії мотивувалися дозвільними листами, наданими «земельною» комісією міськради. Та є певні колізії у законній площині, тому він наклав вето на ці рішення.

ses (1)

ses (2)

ses (3)

Дозволи інститутів, що визначають меншу прибережну смугу (25 м — тоді як обвідний канал має площу, набагато більшу за проголошену), вочевидь були надані для прийняття певних рішень для виділення додаткових земельних ділянок міськрадою попередніх скликань. Мешканці садівничих товариств подали позови ще кілька років тому і просили депутатів почекати рішень суду. Є й позови облпрокуратури до міськради щодо незаконної видачі дозволів на земельні ділянки. Мер Вишгорода інформував про це голові громадських організацій АТО.

Депутати вислухали голову СТ «Ветеран-3» Сергія Єрмакова, мешканця СТ «Дніпро» — адвоката Дмитра Наумова, активістів Анастасію Довбиш і Леоніда Буткевича, голову ВГО «Товариство ветеранів АТО з інвалідністю» Олександра Кікіна: всі вони були проти маніпуляцій, просили голосувати у рамках закону, закликали зберегти природні надра для нащадків, не змушувати людей зневірюватися у владі.
Справа у тому, що конфлікт між тими, хто живе на дачах уже три десятки років, і новими садівниками — назріває. Та це й прецедент, бо на сьогодні учасникам АТО потрібно виділити 200 земельних ділянок.
Учасник бойових дій (виходив із Дебальцева) Сергій Кириєнко нагадав, що на «Дніпрі» є «круті» будинки, що стоять мало не в воді, проти таких порушень хочеться застосувати трактори, а то й…, тому що давно вже час розчистити всю берегову смугу — від Вишгорода до Сухолуччя і на Лівому березі теж. Його підтримав помічник нардепа від «Самопомочі» Наталії Веселової — інструктор спецпідрозділу батальйону «Донбас» Владислав Яковлєв запропонував зробити відповідний запит на сесії ВР.
Вето міського голови на прибережну смугу депутати підтримали. Більшістю голосів затвердили нову редакцію Статуту КП «Вишегір» (див. офіційний сайт Вишгородської міськради) і ухвалили утворити Тендерний комітет міської ради. Голова — Олексій Момот, міський голова; заступник — Ігор Мирієвський, начальник фінансово-бухгалтерського відділу міськради; секретар — Наталія Унучко, провідний спеціаліст; члени: Ігор Свистун, заступник міського голови; Ольга Карпенко, начальник юридичного відділу; Лариса Крадожон, відповідальний секретар з проведення допорогових публічних закупівель, спеціаліст фінансово-бухгалтерського відділу міськради. (Положення про тендерний комітет та уповноважених осіб ВМР, а також розподіл функціональних обов’язків — див. на офіційному сайті міськради.)
Також було внесено зміни до рішення міськради від 28.01.2016 р. № 5/5 (Про методику розрахунку і порядок використання плати за користування майном, що перебуває у спільній сумісній власності власників квартир у багатоквартирних житлових будинках та житлових приміщень у гуртожитках, балансоутримувачем яких виступає КП «Управляюча компанія»). Профільна «комунальна» комісія міськради внесла поправки, за якими: рішення за зборах власників приймається більшістю присутніх (за мовчазною згодою тих, хто не прийшов на збори – доповнив міський голова); оголошення мають з’явитися і на офіційному сайті міськради та у друкованих ЗМІ; 70 % отриманих від оренди коштів іде на утримання будинку, 30 % — КП «УК». (Положення про оренду приміщень, що є об’єктом спільної сумісної власності, Протокол про згоду власників і Типовий договір оренди — див. на офіційному сайті міськради.)
Проекти рішень про орендну плату за землю та ставки земельного податку у місті Вишгороді на 2017 рік знову викликали дебати. Ці два документи регулюють формат основних джерел доходів до міської скарбнички і стоять на перехресті інтересів кожного вишгородця та міського підприємництва, у постійному користуванні якого є земельні ділянки.
З одного боку, за земельним законодавством усі підприємства/установи/організації недержавної та некомунальної власності, що мають у постійному користуванні земельні ділянки, мали переоформити договори на право оренди ще до 01.01.2008 р. (і міські депутати вже голосували за перехідний період до кінця 2016 р.) З іншого, підвищення податку (а перша редакція проекту рішення пропонувала 12 % від їх нормативної грошової оцінки) позначиться на ціні послуг чи товару — наполягав депутат Валерій Виговський. Його підтримали депутат Валерій Костюченко (справа не у грошах — потрібна стабільність, бо нині підприємництво ледь виживає) та директор «Каратліфткомплекту» Сергій Горішний (Не ріжте курку, що несе яйця. Так ви не привабите, а відлякаєте підприємства, розташовані на міській землі і готові оформити свої стосунки з міськрадою).
Для узгоджень навіть було оголошено перерву, після якої, врахувавши, що для успішного підприємництва в непростих реаліях сьогодення необхідно створювати привабливий клімат, проект рішення викладено у новій редакції: щодо вищезазначеного — за ставками оренди (див. стор. 5 цього числа газети).