09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Діти війни протестують

Петро ЖУЛАНОВ,
голова Вишгородської міської організації ветеранів війни, праці та військової служби

Діти війни — найбільш постраждала категорія населення. Залишені батьками у найважчий для країни період, вони перенесли всі жахи війни, у повоєнні роки відновлювали народне господарство, будували міста, забезпечували країну сільськогосподарською продукцією.
І сьогодні скасування для них безкоштовного проїзду в громадському транспорті і 30% надбавки до пенсії, різке зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, цін на продукти харчування і товари першої необхідності важко позначаються на їхньому економічному становищі і моральному стані. Пільги, збережені на сьогодні дітям війни, ніякого значення для підтримки їхнього соціального становища і почуття власної гідності — практично не мають.

 

З огляду на це Вишгородська міська рада ветеранів вважає за необхідне:
1. Розглянути на черговій сесії Верховної Ради України питання про прийняття Закону України «Про визнання дітей війни — ветеранами війни.
2. Включити в ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до розділів I, II, III і IV статті про права і пільги дітей війни як ветеранів війни.
3. Відмінити і заборонити будь-які обмеження щодо надання пільг дітям війни, передбачені законами України, у тому числі — стосовно безкоштовного проїзду у міському та приміському транспорті, виплати 30% надбавки до пенсії, пільг щодо оплати за комунальні послуги.
4. Припинити нестримне зростання тарифів на послуги ЖКГ, шалений ріст цін на продукти харчування і товари першої необхідності, наступ на соціальні інтереси дітей війни, ветеранів, пенсіонерів та інших малозабезпечених категорій населення.
5. Покласти основне навантаження щодо сплати податків і доходів держави на мільярдерів і мільйонерів, кількість яких зростає з кожним роком, у той час як триває зубожіння працюючих і пенсіонерів.
6. Припинити божевільну війну в Україні, вирішити воєнний конфлікт мирним шляхом. Вивільнені при цьому кошти спрямувати на розв’язання економічних проблем, у тому числі на зниження тарифів по ЖКГ, виплати дітям війни і пенсіонерам, іншим категоріям належних їм за законами України пільг і пенсій.