29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Щосереди і щоп’ятниці у вестибюлі адмінбудинку — акція ВРО ТЧХУ «Ваш тиск у спеку»

З настанням літньої спеки Вишгородська районна організація ТЧХУ відновила медичну акцію: щосереди та щоп»ятниці з 8.00год. до 11.00год. у фойє адмінбудинку проводиться вимірювання артеріального тиску всім бажаючим громадянам. Вам нададуть первинну консультацію, ліки тимчасового полегшення стану (для зниження тиску, від головного болю), запропонують склянку прохолодної води у спеку
Я застала лікаря медико-соціального Центру РО ТЧХ Світлану Іванівну Данилюк саме за роботою. На щастя показники тонометра вказували, що у молодої пані все гаразд. Як пояснила відвідувачка, їй не було погано, вона перебуваючи у справах в адмінбудинку і вирішила поміряти тиск, як то кажуть – для профілактики. Світлана Данилюк зауважила, що саме профілактичні, а не планові візити до лікаря можуть несподівано, а головне вчасно, виявити розлади в організмі. 
Світлана Іванівна показала мені щоденник, де вона веде записи про пацієнтів. Всього за три ( з 8.00-11.00 ) години до лікаря звертаються близько 35-45 осіб. І цей показник коливається в той чи інший бік в залежності, яку температуру показує ртутний стовпчик. Зазвичай потік людей збільшується у спекотні дні. Загалом , з 24 червня по 8 липня до Світлани Данилюк звернулися по допомогу понад 200 пацієнтів. І врахуйте той фактор, що Червоний Хрест працює в адмінбудинку лише два дні в тиждень (середа і п»ятниця)!!! 
Запитую Світлану Іванівну, які ж фактори впливають на рівень тиску?: « – О, їх багато. Наприклад, коли ви знаходитесь в лежачому положенні, тиск буде нижчим – якщо ви гіпертонік, чи в межах норми – якщо ви здорова людина. Різко встаєте і щось починаєте робити – тиск тимчасово підвищується. Спровокувати короткочасне підвищення тиску можуть: різка зміна емоційного стану (стрес), а також прийом деяких стимулюючих речовин, наприклад, кави, чаю або певних медичних препаратів. Це також один з частих симптомів похмілля, коли відбуваються спазми судин головного мозку. Як би там не було, якщо внутрішні системи організму працюють стабільно, через якийсь проміжок часу нормальний тиск відновлюється» – пояснює лікар.
Зокрема Світлана Данилюк зауважила, що оптимальна величина тиску у молодих здорових людей – 110/70 або 120/80 мм рт.ст. Показник може трохи змінюватися залежно від віку, статі, індивідуальних особливостей організму людини, а також від рівня його тренованості. Тиск підвищується з віком, і для людей +40 нормою вже вважаються показники 140/90 мм рт.ст. Але є перевищення і цієї позначки, то вже необхідна консультація лікаря, оскільки можливий розвиток гіпертонії. Тому, ще однією з причин проведення районною організацією ТЧХУ такої акції є й рання діагностика . Адже Світлана Данилюк в залежності від ситуації не лише видає ліки для тимчасового полегшення стану особи, яка звернулася за допомогою, а й наполягає на терміновій консультації у профільного лікаря, а то й може викликати швидку допомогу. 
Лікар медико-соціального Центру РО ТЧХ Світлана Данилюк через ЗМІ звертається до жителів нашого району: « До важких наслідків зазвичай приводять паління і надмірне вживання алкогольних напоїв. Наголошую, що стрибки тиску можуть бути й однією з основних причин порушення діяльності ендокринної системи. У зоні особливого ризику в цьому випадку знаходяться любителі солоних і жирних продуктів. Ця їжа затримує виведення рідини з організму і призводить до ожиріння, а, як стверджують вчені – кожен набраний кілограм – це три зайвих міліметра ртутного стовпчика тонометра. Тиск підвищується при вроджених вадах серця. І, практично завжди є високими показники при захворюваннях нирок. Як бачите, причин підвищення тиску багато, але якщо це відбувається регулярно, не варто очікувати, поки тиск нормалізується або безконтрольно вживати ліки. Тож, якщо ви не маєте на меті вкоротити собі віку, то вам необхідно ретельно обстежити організм у спеціалістів , аби дізнатися правильний діагноз, і, тоді якнайшвидше приступити до лікування».
Тож нагадуємо ще раз, що районна організація ТЧХУ щосереди та щоп»ятниці з 8.00год. до 11.00год. у фойє адмінбудинку проводить вимірювання артеріального тиску всім бажаючим громадянам. Вам нададуть первинну консультацію, ліки тимчасового полегшення стану (зниження тиску, головного болю), запропонують склянку прохолодної води у спеку. Тож, бережіть своє здоров»я!

P.S. І особлива подяка червонохрестівцям за організацію такої важливої «опції» в адмінбудинку саме по середах. Адже середа – це приймальний день у керівників району і міста. Саме на середу припадає левова частка відвідувачів владних кабінетів, які часто-густо виходять за їх двері не лише з погіршеним настроєм, а й іноді потребують допомоги лікаря.Дякую, Ira Pravdiva