01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вилучені речі прокуратура зобов’язана повернути

Влас. інф.

Триває позитивна тенденція у справі міського голови Олексія Момота. За словами адвоката Наталії Руденко, 29 червня Апеляційний суд м. Києва, розглядаючи скаргу захисту щодо неправомірності арешту, накладеного на майно, яке було вилучено під час обшуку в кабінеті міського голови, ухвалив визнати незаконним накладання арешту та скасував його.
Тобто, все майно, яке було вилучено (ноутбук, мобільний телефон, відеореєстратор та інше), слідчі зобов’язані повернути найближчими днями. Оскільки повний текст ухвали буде проголошено лише 5 липня ц. р., то достеменне мотивування такого рішення ще не відоме. Однак, у ході засідання захист наголошував про перевищення повноважень працівниками прокуратури Київської області під час проведення обшуку (ухвала про дозвіл на обшук дозволяла здійснити його виключно в кабінеті мера – та це не завадило прокуратурі пройтися по кабінетах заступників, по земельному та архітектурному відділах) та вказував на відсутність законних підстав здійснювати слідчі дії в справі, підслідній НАБУ. А також на процесуальні промахи щодо порушення строку накладення арешту на майно.
«Фактично ми маємо ситуацію, коли слідчий, що веде справу, незаконно утримував у себе з квітня місяця особисті речі мера, – зазначила адвокат. – Ще одна судова колегія переконалася в тому, що прокуратура Київської області грубо порушила закон. А Печерський суд – «самий печерський» суд у світі, бо саме слідчий суддя не помітив те, що дало підстави Апеляції для висновку про протиправність вилучення майна та його арешту».
30 червня на 14:00 в черговий раз було призначено допит заявника – залегендованого Семенчука. Але те, що він так і не з’явився, вже не стало ні для кого великою несподіванкою. У захисту складається враження, ніби він розчинився у 45-мільйонній країні.