30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Стацвідділення: ремонт закінчено

Олександр КОНОНЕНКО

ФОТО — Галина МАКАРЕНКО, спеціально для «Вишгорода»      

17 червня після капітального ремонту відкрилося відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування.

Звичайно, капітальний ремонт – це не новозбудоване приміщення. Але в даному випадку воно змінилось настільки, що можна сказати, його звели по-новому. Під новим метало-черепичним дахом пофарбоване світлою фарбою приміщення аж наче стало просторішим.

Повністю  поміняли електропроводку, яка донині наводила жах не тільки на представників пожежної охорони, а й на самих працівників та підопічних стацвідділення. Підлога в коридорах вистелена плиткою, у кімнатах — лінолеум, нові двері та нові меблі (тепер тут уже є шафи для одягу, а раніше верхній одяг підопічних зберігали у загальній шафі в коридорі).

Повністю переобладнано існуючу санітарну кімнату і дообладнано ще одну, приємно заходити тепер і до їдальні, і до кімнати відпочинку. Будівельники, яких очолює Андрій Куковенко, зробили, здається, неможливе — у приміщення (напіврозвалене, з дірками у стінах та в підлозі, дірявим дахом, прогнилою сантехнікою і перетлілою електропроводкою) вони вдихнули нове життя.

З цієї нагоди і відбулися напередодні Дня медичного працівника невеличкі урочистості за участю обласного, районного та селищного керівництва, працівників територіального центру та Димерської лікарні, громадськості селища. Територіальний центр орендує приміщення для стацвідділення у Димерської районної лікарні. Загальна мета – огорнути підопічних центру увагою, кваліфіковано і якісно надавати їм соціальні і медичні послуги – спонукала територіальний центр і Димерську районну та Вишгородську центральну районну лікарню налагодити тісну співпрацю, разом вирішувати проблеми. Так було і з ремонтом – його постійно тримали під посиленим контролем, разом із будівельниками вирішуючи всі питання.

Голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук, перебуваючи в районі з робочою поїздкою, також узяв участь у цих урочистостях. Найперше, користуючись нагодою, привітав із професійним святом усіх причетних до лікарської когорти, подякувавши за працю і розуміння важливості  галузі медицини. Наголосив він і на тому, що турбота про одиноких людей похилого віку – дуже відповідальна і одночасно благородна справа. Максим Дмитрович приїхав не з порожніми руками, а передав для потреб стацвідділення холодильник.

І ось настала урочиста хвилина — червону стрічку на центральному вході стацвідділення перерізають голова облдержадміністрації Максим Мельничук, голова Вишгородської райдержадміністрації Олександр Горган та директор територіального центру Наталія Рудько і вручають частинку червоної стрічки старожилу стацвідділення Анатолію Оніщенку. «Ми щиро дякуємо за проведений ремонт. Наш будинок, як новенький, навіть дихається тепер легше, приємно проживати у відремонтованих затишних кімнатах», — подякував він представникам влади.

«Це надзвичайно хвилююча для нас мить, — сказала Наталія Рудько. —  Стільки переживань, стільки недоспаних ночей! А ось сьогодні нашим підопічним уперше за тривалий час спалось спокійно, вони повернулись у свої кімнати».

Разом із тим Наталя Петрівна та завідуюча відділення стаціонарного догляду Людмила Ісаюк наголосили і ще на ряді проблем, які залишились у стацвідділення після завершення ремонту «спального корпусу» – це необхідність проведення ремонту у пральні та кухні, завершення ремонту другого приміщення стацвідділення, де можна буде розмістити технічні кімнати, а, можливо, обладнати колись і кабінети для реабілітації хворих, як це зроблено в деяких інших стацвідділеннях області. «Ну що ж, давайте, показуйте, що у вас там ще потребує ремонту, — зауважив Максим Мельничук. — Будемо думати, як посприяти вам у вирішенні цих проблем». Картина, яку побачили гості, і справді не дуже приваблива – потребують ремонту самі приміщення, переважна більшість обладнання – застаріла. Голова облдержадміністрації та голова райдержадміністрації, спілкуючись з підопічними стацвідділення, пообіцяли найближчим часом розглянути можливість  вирішення цих проблем.

Ділячись враженнями, Наталія Рудько зауважує, що, не дивлячись на всі турботи і переживання, ремонт провели швидко і якісно, бо і будівельники працювали на совість, і було багато небайдужих людей, котрі намагались допомогти: «Хочу висловити подяку всім, без кого б цей ремонт був неможливий – керівництву районної адміністрації та районної ради, Вишгородської та Димерської лікарень, депутатському корпусу районної ради та селища, депутатам районної ради Олександру Приходьку та Олександру Мартиненку, Димерському селищному голові Леоніду Кучерявому, волонтеру Віктору Куляєву, підприємцю Вікторії Петровій, керівнику реабілітаційного центру Олегу Громовому, а також тим, хто, власне, виніс весь ремонт на своїх плечах – нашим будівельникам  і працівникам стацвідділення. Сподіваюсь, що таку підтримку будемо мати і надалі і зможемо вирішити всі проблемні питання».

Втім, без кого б і справді не було б ремонту, так це Наталя Петрівна Рудько, яка клопоталась щодо його проведення в усіх інстанціях, була організатором і координатором, проживала  кожен день разом із підопічними і будівельниками. «Наші підопічні вдячні їй за її переживання, за її турботу, — говорить завідуюча стацвідділення Людмила Ісаюк. – Її небайдужість спонукає й інших людей так же, як і вона, вкладати у справу всю душу».

DSC03278

DSC03286

DSC03289

DSC03300

DSC03303

DSC03306

DSC03321

На знімках: Під час урочистостей