01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгородські «Коралі» – кращі у Братиславі

2

З Міжнародного фестивалю xорів, який 16-19 червня ц. р. проходив у Братиславі (Словаччина), хор «Коралі» повернувся з перемогою – посів I-е місце в номінації «Народний фольклор» і III-є – в номінації «Духовна музика».

На фестивалі свою творчість представляли колективи із України, Чехії, Словаччини, Естонії та Литви. Наші «Коралі» підкорили поважне журі кришталевими голосами, виконавши веснянки та обрядове Купальське дійство (сценарій виступу підготувала художній керівник хору – Леся Потіцька).
Це ще одна перемога на міжнародному рівні. Адже свій різножанровий репертуар «Коралі» вже демонстрували у багатьох країнах Європи – Австрії, Польщі, Німеччині, Угорщині, а також у Румунії, Македонії. У репертуарі хору — понад 200 творів а капела, серед яких – духовна музика, повстанські та стрілецькі пісні, твори українських композиторів, народні календарно-обрядові пісні.
«Залюбки показуємо нашу творчість іншим народностям і з цікавістю сприймаємо їхню, – ділиться враженнями хормейстер колективу Оксана Твердушко. – Приємно, що нас завжди сприймають надзвичайно доброзичливо. Так було і цього разу. А ще ми встигли побувати на екскурсіях у столиці Австрії – Відні та в одному з найстаріших міст Польщі – Кракові. Спасибі батькам наших вихованців, які вирушили з нами в подорож та всіляко допомагали і в дорозі, і в організації поїздки».
З перемогою хор «Коралі» привітав Вишгородський міський голова Олексій Момот, побажавши й надалі підтримувати й пропагувати народні традиції та прославляти рідне місто Вишгород на міжнародному рівні.
Про транспорт для поїздки хору «Коралі» потурбувалася Вишгородська міська рада.