29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Під пильним оком журналістів

DSC 0166

Олексій РАЧИНСЬКИЙ, заступник міського голови
ФОТО — Валентина ЯКОВЕНКО, «Вишгород»

18 травня о 15:00 до нашого рідного міста завітав телеканал «1+1». Програма «Гроші» приїхала зняти сюжет по ситуацію, що виникла на новому кладовищі (на «Дідовиці»).

Нагадаю читачам, що 16 травня 2016 р. відбулося засідання Вишгородського районного суду за позовом  Є. Білкуна, мешканця «Дідовиці», який вимагав (цитую): «Зобов’язати відповідачів (Вишгородську міську раду — авт.) негайно встановити санітарну захисну зону між кордонами нового кладовища та існуючими житловими і громадськими будівлями, зонами відпочинку, а також колективними садами та городами масиву «Дідовиця» —у відповідності до встановлених законодавством норм і правил — відстанню не менше 300 м».

По факту відстань між житловими будинками масиву «Дідовиця» та існуючими похованнями нового цвинтаря складає близько 100 м. Тому родичі похованих на новому кладовищі були дуже занепокоєні цією ситуацією (інформацію про це вишгородці отримали з газети «Вишгород» № 19 від 14 травня 2016 р. — див. стор. 7).

Представники міської ради та громади м. Вишгорода приїхали на кладовище, де відбулася зустріч із представниками масиву «Дідовиця» — за участю журналістів телеканалу «1+1» та газети «Вишгород». Після довгих суперечок сторони домовились, що засідання суду, яке має відбутися 30 травня, і міська рада, і представники масиву «Дідовиця» проситимуть перенести у зв’язку з проведенням геодезичних робіт для встановлення паркану по межі кладовища для встановлення межі поховань.

(Доводжу до відома усіх учасників ситуації, що 1997 року обласна санепідемстанція встановила 100-метрову санітарно-захисну зону по кладовищу на мікрорайоні «Дідовиця» — що пізніше було враховано при розробці Генерального плану м. Вишгорода.)

Представники міської ради домовились із представниками мікрорайону «Дідовиця», що останні не вимагатимуть ексгумації існуючих поховань, а задовольняться встановленням паркану по межі поховань, існуючих на сьогодні, з дотриманням хоча би 100-метрової санітарно-захисної зони. Після закінчення геодезичних робіт відбудеться круглий стіл, де міська рада намагатиметься мирним шляхом врегулювати дане питання.