29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Якщо до червня роботи не розпочнуться – договір розірвуть

2323 (1)

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ «Вишгород»

28 квітня відбулась десята позачергова сесія Вишгородської міської ради. Депутати вперше випробували електронну систему голосування. Ця ініціатива була запропонована міським головою Олексієм Момотом та підтримана депутатами ще в лютому. Головний посил – прискорити прийняття рішень та забезпечити прозорість процесу голосування.

0 (194)Перед тим, як розпочати сесію, Олексій Момот звернувся до депутатів, працівників міськради та присутніх жителів Вишгорода зі словами подяки за підтримку та закликав працювати у звичному режимі:
«Перш за все, хочу подякувати за підтримку депутатському корпусу міської ради. Мав нагоду на віче подякувати громаді, яка мене підтримувала. До районних депутатів звернусь окремо на сесії районної ради.
Власне по ситуації. Вчора була ухвала Печерського районного суду міста Києва про усунення мене від посади до 15 червня ц. р. Це стандартна процедура. Нічого нового тут немає, так відбувається у 100 % випадків.
Життя на цьому не закінчується. Я хочу закцентувати вашу увагу на тому, що це стосується особисто мене, і хотілося б, аби так і залишилось — щоб це не відображалося на життєдіяльності міста. Тому я, в першу чергу, звертаюся до апарату виконавчого комітету і до депутатського корпусу, відповідаючи на запитання багатьох – чим допомогти? Найкраща допомога — відповідально робити свою роботу. Як і робили. Вважайте, що я просто тимчасово у відпустці.
Взагалі, всі ці події сколихнули місто. І певні процеси, які мали відбуватися у життєдіяльності, благоустрої, дещо призупинилися – хтось розгубився, хтось злякався чогось… Тому дуже прошу пам’ятати, для чого всі ми обрані, і продовжувати виконувати свої обов’язки. Депутати роблять свою справу, апарат і комунальні підприємства – свою. Це буде найкраща допомога і мені, і місту. Стабілізуватися, зосередитися на роботі – все інше зараз не має значення.
Прошу максимальну допомогу надавати Тетяні Олексіївні, тому що у неї зараз подвійне навантаження — виконувати обов’язки секретаря і тимчасово – обов’язки міського голови».

Сесію вела секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова. Депутати розглянули 7 питань.
Першим – питання про розірвання договору оренди, укладеного на термін 49 років із Всеукраїнською спортивною громадською організацією «Федерація футболу України». Мова йде про земельну ділянку площею 3,2620 га по вул. Н. Шолуденка, 12. Там планували будувати критий стадіон. Пройшло майже два роки, а роботи так і не розпочали. Рішення про намір розірвати договір — підтримали, але з поправкою комісії: «у випадку, якщо будівництво критого манежу по вул. Н. Шолуденка, 12, у м. Вишгороді, не буде розпочато до 12.06.2016 р.»
Наступним рішенням затвердили реорганізацію КП ЖКГ Вишгородської міськради та статути комунальних підприємств Вишгородської міської ради «Благоустрій-Вишгород» та «Управляюча компанія»; затвердили розподільчий баланс КП ЖКГ Вишгородської міської ради.
Також виділили кошти на фінансування газети «Вишгород», компенсацію на пільговий проїзд для окремих категорій громадян та благоустрій; затвердили програму поточних та капітальних ремонтів житлового фонду міста на 2016 рік.
Найбільше дискусій викликало рішення «Про утворення Комісії з проведення інвестиційних конкурсів щодо будівництва, реконструкції об’єктів житлового, нежитлового призначення та соціальної інфраструктури м. Вишгорода, затвердження її складу та обрання голови комісії». Попри довге обговорення, розгляд питання перенесли на наступну сесію.
Система електронного голосування часом давала збій, але Тетяна Бражнікова зазначила, що всі зауваження будуть враховані, аби наступного разу досягти максимально якісної роботи під час волевиявлення депутатів.
Леонід БУТКЕВИЧ:
«Ситуація, що складається у Вишгороді, – це ознака того, що старі сили ще не стали на курс будівництва нової держави після Революції Гідності. І вони мають великий ресурс, який спрацьовує на рівні правоохоронних органів (судячи із методів справи проти Олексія Момота). Це війна проти принципів, які оголосив Олексій, ідучи на вибори. Отже, ці сили планують контрреволюційним методом перевернути владу у Вишгороді, під Києвом, а це – тривожний знак для всієї України. Велика небезпека – якщо їм це вдасться.
Єдиний, хто може протистояти цьому злу, – тільки депутатський корпус. Багато депутатів, які є сьогодні в цій залі, обрані вдруге і пам’ятають, як під час попередньої каденції їм було ультимативно поставлено вимогу: якщо не виділять ділянки в історико-культурному заповіднику – їх буде закатано в асфальт. Думаю, що частина налаштованих мудро і впевнено, відповідно зреагують на цю ситуацію. Але, не дай Боже, знайдуться ті, які підуть іншим шляхом і прогнуться під ту силу, яка хоче закатати їх в асфальт.
Якщо їм зручно бути «закатаними» і надалі, то, як координатор Самооборони Київської області, я роблю заяву. Не попереджаю, а саме роблю наступну заяву: якщо їм зручно бути закатаними в асфальт – громада цього не сприйме. Самооборона Київської області – також. Ми будемо стояти до кінця на захисті інтересів, ідеалів Революції Гідності і не допустимо, щоб нагнули громаду, нагнули міську раду і дали знак для початку контрреволюції в Україні.

2323 (2)