28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Лікувалися майже 200 тисяч «чорнобильців»

Управління інформації КОДА

Усього у столичному регіоні на обліку в лікувально-профілактичних закладах перебуває 622 204 осіб, які зазнали впливу радіації внаслідок аварії на ЧАЕС, зокрема — 503 575 дорослих і 118 629 дітей до 18 років. Мінімізація медичних наслідків Чорнобильської катастрофи та підвищення ефективності медичної допомоги постраждалим від радіаційного впливу не лише зберігають актуальність, а й залишаються пріоритетними на найближчі роки.

У Київській області — 38 спеціалізованих медичних закладів, де обстеження, повний курс лікування та реабілітації лише за І квартал ц. р. пройшли 198 047 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У стаціонарі КЗ КОР «Київська обласна лікарня № 2» (кардіологічне, терапевтичне, гастроентерологічне, ендокринологічне, урологічне, ЛОР, гінекологічне, хірургічне відділення та відділення інтенсивної терапії) — 200 ліжок. Прийом по 22 лікарських спеціальностях ведеться у поліклінічному відділенні, розрахованому на 850 відвідувань у зміну.

Спеціалісти обласних лікувальних закладів надають практичну допомогу медичним працівникам районів, проводять на сільських дільницях виїзні консультативні прийоми — для виявлення хворих, які потребують спеціального обстеження та лікування.