31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Креативне місто. Чому туризм має значення?

Влас. інф.

За ініціативи Львівської міської ради 7-8 квітня у Львові відбувся IV Форум місцевого самоврядування, організований Інститутом міста. Форум відвідало понад дві сотні осіб, серед них — понад 150 представників органів місцевого самоврядування, визнані міжнародні та українські експерти у сфері розвитку міст та муніципальної політики.
Зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий, віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд, голова комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську Роман Безсмертний, посол ЄС в Україні Ян Томбінські, спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Данієль Попеску (Рада Європи), народні депутати України VIII cкликання — заступник голови комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак і голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко.

Захід став платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем і перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави. Участь у Форумі взяло майже 20 міських голів різних міст України; від Вишгородської міської ради — секретар ради.
Тетяна Бражнікова (НА ФОТО) поділилась на Форумі досвідом Вишгородської міської ради: як розпочато реформування міського житлово-комунального господарства, які плани і перспективи (Вишгород — до речі, одне з півсотні міст України, підключених до системи електронних петицій). Секретар Вишгородської міської ради активно цікавилася питаннями співфінансування капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, чималу увагу приділила стратегії розвитку туризму у малих містах (маршрути, зокрема — вело-). «Стільки років ми лише чуємо про те, що треба використати унікальне географічне розташування Вишгорода, його економічний і людський потенціал, — підкреслила Т. Бражнікова. — Час уже це втілювати у життя. У нас є багата історія, культура, досвід, достатньо розвинена інфраструктура, а головне — цілком реальна можливість перейти від розмов до дій. Вишгород — креативне місто».
Форум виявився дуже корисним для представників місцевого самоврядування. Досвідчені доповідачі, цікаві дискусії, багато нових ідей. Теми всі на часі: реформування місцевого самоврядування, розбудова спроможних громад; реформування ЖКГ; креативне місто; електронне врядування; туризм у малих містах; стратегії розвитку та чимало іншого.
Традиційно Форум завершився прийняттям Резолюції, яку — після відповідного погодження (зокрема — в АМУ) — мають скерувати у центральні органи влади. У Резолюції враховані пропозиції, що стосуються конституційних змін, фінансового та кадрового забезпечення, персональної відповідальності, Стратегії інновацій, змін до Бюджетного кодексу (зокрема, фінансування профтехосвіти та пільгових перевезень) та галузевих законів щодо охорони громадського порядку, права на землю, земельного податку, ставок оплати за землю тощо.