28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

І знову срібло!

Тренерський колектив РК ДЮСШ

З 24 по 27 березня 2016 року у м. Зіньків Полтавської області відбувся дитячий гандбольний турнір серед хлопчиків 2005-2006 р. н. Команда Вишгородської РК ДЮСШ у черговий раз підтвердила своє високе реноме, виборовши срібні медалі, грамоти та Кубок від організаторів турніру. Нагадаю, що це вже друге «срібло» наших юних гандболістів за досить нетривалу (менше року) спортивну історію.

У турнірі взяли участь дві місцеві команди з м. Зіньків — команда 2005 та команда 2006 р. н., команди з Полтави та Харкова, а також гандболісти з м. Вишгорода. Наші суперники відверто налаштовувались на боротьбу саме проти вишгородської команди, адже вони регулярно зустрічаються на щорічному Кубку Слобожанщини та добре знайомі між собою.

Наша команда була новачком у протистоянні слобожанських команд, і суперники намагались випробувати нас на міць у очних зустрічах, особливо не турбуючись про результати ігор один проти одного.

У першій грі наші хлопці зійшлись з місцевою гандбольною надією — командою Зіньків-2 (хлопці 2005 р. н.). На думку місцевих тренерів, цей склад найсильніший та найперспективніший за останні 10 років серед вихованців Зіньківської спеціалізованої ДЮСШОР із гандболу. Суперник наш був дійсно не з простих, адже місцеві хлопці грають у досить зрілий гандбол, застосовуючи тактику та стратегію гри дорослих команд. Потужність, міць та командна гра у «зонному» захисті, швидкі відриви в атаку, що продемонстрували місцеві юні гандболісти, не залишили нашим хлопцям шансів на перемогу. Адже, за установкою тренера, наша команда сповідує тактику персональної гри проти суперника, що притаманна саме швидкому та технічному дитячому гандболу. Поразка з рахунком 5:13 була закономірним результатом цієї ігри, але залишила нам шанси на одне з призових місць.

Додаткові тренувальні ігри з місцевими командами хлопців та дівчат старших вікових категорій, настанови тренерів принесли свої результати у подальших діях нашої команди. На «одному диханні» наші хлопці перемогли команди Зіньків-3 2006 р. н. та Харкова – 19:5 та 15:6 відповідно. Таким чином, доля срібних медалей вирішувалась у останньому матчі – у грі з рослою командою з Полтави. Обидві команди були налаштовані тільки на перемогу, що надавало грі додаткової інтриги.

Але вже початок гри не залишав ніяких сумнівів з приводу переможця цієї пари. Подальший хід гри засвідчив, що вишгородська команда підійшла до вирішального протистояння у своїй найкращій фізичній та психологічній формі. Захопивши від початку лідерство, наша команда відразу відірвалась уперед і не підпускала суперника протягом гри більш ніж на 3 голи. І якщо у захисті ми в окремих епізодах поступались більш дорослим полтавчанам, то у нападі в цей день наших хлопців було не зупинити. Гра рясніла технічними та тактичними прийомами, командною  цілісністю та індивідуальними проходами. Закономірний підсумок гри – 23:16 на нашу користь!

Навіть команда-переможець турніру – Зіньків-2 – не показала такої змістовної та красивої гри. На сьогоднішній день її можна вважати еталоном щодо морально-вольових якостей, технічної, тактичної, ігрової та психологічної готовності команди!

Позитивного результату на турнірі було досягнуто завдяки грі команди в цілому та індивідуальній майстерності її окремих гравців. Як завжди, найбільш результативно зіграв капітан команди Микита Підсосонний. «На висоті» був наш «Повітряний Ас» Денис Кузнєцов – своїми стрімкими та несподіваними діями на полі він наводив жах на оборонців команд суперника. Стабільно сильно зіграли гравці основи Максим Копанчук, Данило Онуфрієв та Роман Мережа. На воротах відзначались голкіпери Андрій Іваницький та Вадим Булах. Не підвели й гравці заміни: за час турніру значно додали у власних ігрових кондиціях Андрій Ларін, Богдан Філіпенко, Всеволод Глущенко та Владислав Бірюк, чим заявили свої вагомі претензії на місце в основі. Для гравців команди Євгена Еско та Михайла Демідася це був перший виступ на офіційному турнірі такого рівня, вони  достатньо набрались ігрового досвіду, і сподіваємось цей турнір стане відправним пунктом щодо їх зростання у подальшій гандбольній кар’єрі.   

За результатами турніру тренерський склад команди зробив висновки щодо рівня підготовки як окремих її гравців, так і команди в цілому на сьогоднішній день. Турнір дав неоціненний досвід нашим хлопцям, показав їм власні слабкі та сильні сторони, намітив напрямки подальшого розвитку. Адже спортивні результати досягаються працелюбними, самовідданими, амбітними юнаками, націленими  на подальший ріст та вдосконалення. Саме правильно запланований тренувальний процес під керівництвом досвідченого тренера, що ґрунтується на принципах безперервності, прогресування, систематичності та поглиблення спеціалізації дасть можливість у найближчому майбутньому досягти найвищих спортивних результатів. Тому допомога дітям в усвідомленні того, що активний підхід до тренувального процесу та необхідність постійного самовдосконалення є основою подальшого спортивного росту, повинні стати для тренерів та батьків нагальним завданням.

Вітаємо наших хлопців з черговим «сріблом» та чекаємо на їхні чергові спортивні звершення!