28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Вишгородська світлиця». Юні краєзнавці зібралися на VII РАЙОННУ КОНФЕРЕНЦІЮ «СВІТ У ВИШГОРОДСЬКИХ БАРВАХ»

IMG 1925

IMG 1915

IMG 1880

IMG 1861

IMG 1858

IMG 1852

ek2

31 березня у Вишгородському районному Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» зібралися юні краєзнавці та музеєзнавці Вишгородського району на свою традиційну щорічну конференцію «Світ у Вишгородських барвах». Конференція проводиться у «Дивосвіті» вже сьомий рік поспіль і цього року була присвячена етнографічним дослідженням юних науковців, тому й мала назву «Вишгородська світлиця».

Учасників конференції привітала начальник відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації — Тетяна Володимирівна Фороща.

Захід складався з двох відділень: у першому — члени рад краєзнавчо-етнографічних музеїв познайомили учасників конференції  з діяльністю своїх музеїв, у другому — представники шкільних музеїв продемонстрували свої знання з етнографії, краєзнавства та музейної справи в інтелектуальному змаганні «Брейн-ринг. Вишгородський напрямок».

Ведуча заходу, методист Юлія Іващенко, розповіла присутнім про активний розвиток краєзнавчого напрямку в позашкільній діяльності учнівської молоді району. У Вишгородському районі діє 15 музеїв навчальних закладів, з них 4 музеї мають почесне звання «Зразковий», а цього року ще один музей має отримати це звання — Музей партизанської слави Литвинівської загальноосвітньої школи. На «Вишгородську світлицю» завітали представники рад усіх музеїв району зі своїми керівниками, а 8 музеїв краєзнавчо-етнографічного напрямку звітували про свою діяльність.

Як зазначила керівник проекту, методист Наталія Сахарова: музеї навчальних закладів нашого району — це не просто зібрання краєзнавчих матеріалів, а наша жива історія, оскільки пошукові та краєзнавчі загони учнівської молоді проводять широку діяльність з популяризації зібраних матеріалів та масові заходи, що відтворюють народні обряди; стрижнем їхньої діяльності є національно-патріотичне виховання молоді, що узагальнено викладено в проекті районного Центру творчості  «Україна — я і ти».

Тож цікаві презентації своєї діяльності продемонстрували: зразковий музей народного побуту та етнографії Жукинської загальноосвітньої школи; зразковий етнографічно-краєзнавчий музей «Духовна криниця» Демидівської спеціалізованої школи; народознавчий музей Вишгородської районної гімназії «Інтелект»; етнографічний музей «Бабусина світлиця» Димерської гімназії; краєзнавчий музей «Оберіг» Старопетрівської загальноосвітньої школи; історико-краєзнавчий музей «Моє село — моя колиска» Синяківської загальноосвітньої школи; музей дитячої народної кіностудії «Сурмач» Димерського відділення Вишгородського районного Центру «Дивосвіт»; історико-краєзнавчий музей Гаврилівської  загальноосвітньої школи.

Інтелектуальна гра «Брейн-ринг. Вишгородський напрямок» стала своєрідним іспитом для учасників з трьох тем: «Етнографія і народознавство», «Історія Вишгородщини» та «Музейна справа», які запропонувала автор гри, культорганізатор «Дивосвіту» — Катерина Караваєва. Іноді юні науковці просто дивували своїм професійним знанням тонкощів музеєзнавства, іноді — хвилювалися і «завалювали» прості питання, на які все ж таки знали відповіді, але змагання було азартним і пізнавальним для всіх — і для учасників, і для глядачів.

Переможцем брейн-рингу стала команда краєзнавців — представників історико-краєзнавчого музею Гаврилівської  загальноосвітньої школи. Найрозумніші отримали привітання та солодкий подарунок від голови Вишгородської районної ради Ростислава Миколайовича Кириченка.

Керівники та ради музеїв навчальних закладів Вишгородського району  отримали грамоти та подяки від директора районного Центру творчості «Дивосвіт» — Олени Іванівни Андріяш та відділу освіти Вишгородської райдержадміністрації, подарунки та грошові премії на розвиток музеїв від меценатів заходу — Спілки підприємців Вишгородщини та Благодійного фонду Святої Ольги.