Додаток 1
до рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради
від 07.04 2016 року № 88
Умови проведення конкурсу
з перевезення пасажирів на автобусному маршруті
загального користування у м. Вишгород
- Ці Умови визначають порядок підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування м. Вишгород згідно Закону України “Про автомобільний транспорт”, постанов Кабінету Мінітсрів України №1081 від 03.12. 2008 року “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування” та № 176 від 18.02.1997р. “Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту”, наказу Міністерства транспорту та зв’язку України № 285 від 12.04.2007 року «Про затвердження Порядку визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та режиму руху» і є обов’язковими для виконання організатором, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсним комітетом та автомобільними перевізниками.
- Організатором на міському автобусному маршруті загального користування що проходить у межах м. Вишгород є виконавчий комітет Вишгородської міської ради (далі – організатор), який забезпечує організацію проведення конкурсу.
- Об’єкт конкурсу визначається організатором.
- Об’єктом конкурсу може бути маршрути міського автобусного сполучення в м. Вишгород.
- Договір про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Вишгород укладається з переможцем конкурсу.
Строк дії договору становить від трьох до п’яти років.
У випадку відсутності у переможця конкурсу автотранспорту, який відповідає умовам конкурсу, за умови наявності інвестиційного проекту-зобов’язання щодо оновлення парку автобусів, договір на об’єкт конкурсу укладається терміном на один рік.
- Основні умови конкурсу:
– обслуговування перевезень автобусами категорії МЗ, не нижче класу А, місткістю не менше 15 місць для сидіння;
– перевезення пільгових категорій пасажирів;
– наявність достатньої кількості резервних автобусів;
– регулярність руху на маршрутах — не менше 95%;
– режим руху на маршрутах — звичайний;
– транспортний засіб на маршруті має бути пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
- Перевізники різних форм власності, які працюють на міській маршрутній мережі м. Вишгород, для забезпечення належної організації перевезень пасажирів та високої культури їх обслуговування зобов’язані:
– виконувати вимоги законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів ;
– утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання у спеціально пристосованих для цього приміщеннях, гаражах, на майданчиках, стоянках, забезпечених засобами охорони;
– забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;
– забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв;
– організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;
– забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;
– забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту;
– забезпечувати безпеку дорожнього руху;
– забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів;
– забезпечувати роботу рухомого складу на маршрутах за визначеним розкладом руху та обов’язковою наявністю в автобусах GPS/GPRS-контролю та відео-контролю (відео-спостереження здійснюється за бажанням Перевізника);
– забезпечувати обов’язкову роботу транспортних засобів з 07.00 до 20.00 годину в звичайному режимі;
- Пільгові перевезення пасажирів здійснюються відповідно до чинного законодавства та індивідуальних пропозицій. Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовляти у пільгових перевезеннях, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.
- У конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи, які мають ліцензію на право надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, на законних підставах, використовують у достатній кількості сертифіковані транспорті засоби відповідного класу та відповідають вимогам статті 34 Закону України “Про автомобільний транспорт” та цим Умовам:
Транспортні засоби, які претендент пропонує залучити до перевезень у м. Вишгород, повинні відповідати вимогам безпеки, охорони праці, державним стандартам, мати відповідний сертифікат, бути зареєстрованими відповідно до чинного законодавства, перебувати в належному технічному і санітарному стані, мати двигуни які відповідають нормам Евро-2 або вище по викидах в атмосферу шкідливих речовин.
Для забезпечення перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування в звичайному режимі та в режимі маршрутного таксі залучаються автобуси загальноюпасажиромісткістю не менше 15 місць для сидіння.
Забороняється використання перевізниками автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів.
Перевізник забезпечує роботу на об’єкті конкурсу не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями допускаються спеціально облаштовані автобуси, які мають відповідний сертифікат.
- У разі відсутності у перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам Конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які використовуватимуться на маршрутах, а також інвестиційний проект-зобов’язання щодо оновлення парку автобусів на маршрутах на визначений період до п’яти років.
- До участі в Конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які:
– визнані банкрутами або щодо яких порушено процедуру банкрутства (за винятком тих, стосовно яких проводиться процедура санації) або які проходять процедуру ліквідації як суб’єкти господарювання;
– подали на розгляд неналежним чином оформлені документи чи документи не в повному обсязі або такі, що містять недостовірну інформацію;
– не відповідають вимогам статті 34 Закону України “Про автомобільний транспорт”;
– не мають достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень,
– передбачають використовувати на маршрутах автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів.
– мають несплачені штрафні санкції, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу).
- Організатор та робочий орган можуть для здійснення своїх повноважень залучати відповідних фахівців та експертів за їх згодою.
- Для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об’єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатком 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року №1081 і такі документи:
- Усі документи складаються державною мовою.
- Документи для участі в конкурсі пронумеровуються, прошиваються, підписуються уповноваженою особою перевізника-претендента та скріпляються печаткою з позначенням кількості сторінок цифрами і словами.
- Документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).
нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні);
перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу;
копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті;
документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу;
копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або
тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до
використання на маршруті;
копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації);
перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;
анкету за формою згідно з додатком 5 до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року №1081;
копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.
Конверт (пакет) з позначкою «№1», який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.
Конверт (пакет) з позначкою «№2», який містить документи з інформацією про те, на який об’єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, відкриваються під час засідання конкурсного комітету.
У разі подання перевізником-претендентом документів для участі в кількох конкурсах, що проводяться на одному засіданні, ним робиться однакова відмітка на конвертах №1 і №2, які стосуються одного і того ж конкурсу, що дасть змогу визначити приналежність їх одне одному.
Інформація, що міститься в документах, поданих перевізниками – претендентами для участі у конкурсі, повинна бути достовірною за станом на момент подання документів для участі в конкурсі.
- Кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсі визначається організатором і не може становити менш як 10 робочих днів до дати проведення конкурсу.
- Про відмову від участі у конкурсі з перевезення пасажирів перевізник-претендент надає організатору заяву згідно з додатком 3до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року №1081;
- Документи, що безпосередньо стосуються конкурсу, які надійшли до організатора у зазначений в оголошенні про проведення конкурсу строк від підприємств, установ та організацій, які не є перевізниками-претендентами, подаються на розгляд конкурсного комітету.
- До заяви автомобільного перевізника додається анкета за формою згідно з додатком 5 до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року №1081, в якій передбачається питання, що будуть враховані під час перевірки достовірності відомостей, що містяться у документах для участі у конкурсі та під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів.
- Документи, які надійшли до організатора після встановленого строку, не розглядаються.
- За роз’ясненнями щодо оформлення документів для участі в конкурсі перевізник-претендент має право звернутися до організатора або робочого органу, який зобов’язаний надати їх в усній чи письмовій формі (за вибором перевізника-претендента) протягом трьох днів.
- Інформація про будь-яку зміну умов конкурсу повинна бути доведена організатором до відома всіх перевізників-претендентів не менш як за 20 днів до дати проведення конкурсу шляхом опублікування у засобах масової інформації, в яких було розміщено оголошення про конкурс.
- Достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 13 цих Умов, перевіряється організатором не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.
- Під час приймання документів організатор або робочий орган повинен створити умови для одержання перевізником-претендентом детальної інформації про характеристики об’єкта конкурсу.
- Подані на конкурс документи реєструються Організатором або робочим органом у журналі обліку. Документи, подані несвоєчасно, не реєструються і повертаються автомобільному перевізникові з повідомленням про спосіб повернення коштів, внесених за участь в конкурсі.
- Переможцем конкурсу визначається перевізник-претендент, який набрав найбільшу кількість балів відповідно до показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів.
- Усі інші питання, які стосуються організаційних та процедурних питань проведення конкурсу, вирішуються відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. № 1081, “Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997р. № 176, Наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 12.04.2007 року №285 «Про затвердження Порядку визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та режиму руху» та інших нормативно-правових актів.
Керуючий справами виконавчого комітету Н.В.Василенко