01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Активісти виграли суд: українці можуть платити за електрику за старими цінами (постанова)

http://www.ua-reporter.com/content/180813?_utl_t=vk

Тепер простим українцям можна зробити перерахунок тарифів і повернути гроші за електроенергію.Така ж ситуація з водовідведенням, з водопостачанням, з гарячою водою, газом.

Зберігаємо Постанову до себе на комп’ютер і йдемо в РЕМ писати заяву на перерахунок і прохання надсилати платіжки за старими тарифами, посилаючись і вказуючи дату і номер Постанови НКРЕКП від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», яка є незаконною і нечинною з моменту прийняття рішення в суді.

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним лютневе підвищення тарифів на електроенергію, тому українці можуть платити за світло за старими тарифами – заявив в ексклюзивному коментарі ІБ «Правий» правозахисник Анатолій Башловка. У травні громадські організації, об’єднані в спільнуініціативу «Ціна Життя», оскаржили в адмінсуді Києва ПостановуНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферахенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), про підвищення тарифів на газ,електроенергію, опалення. 8 вересня суд визнав Постанову НКРЕКП від 26лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» незаконною і нечинною з моменту прийняття.

«У суді за допомогою юридичної аргументації ми довели,що на електроенергію тарифи необґрунтовано підвищені. Така ж ситуація з

водовідведенням, з водопостачанням, з гарячою водою, газом. На сьогодні ми

виграли першу інстанцію – після цього люди матимуть право подати зустрічніпозови до енерговиробників. Ми дали можливість простим українцям повернутипереплачені гроші назад. Зробити перерахунок і не платити зайве. Сьогодніце перша ластівка – далі будуть інші,пов’язані з газом, водовідведеннямі водопостачанням, іншими послугами», – сказав Башловка.

Він додав, що рішення суду набирає чинності через десять днів після прийняття, якщо не буде подано апеляцію.

Він назвав дії держави в особі НКРЕКП мінімум дивними, адже Національна комісія повинна стояти на сторожі прав споживачів і вирішувати тільки аргументоване підвищення тарифів на компослуги, зате вона дає можливість наживатися комунальним компаніям за рахунок людей. Башловка подякував адвокату Олександру Оленченку за юридичний супровід справи в суді і представникам ініціативи «Ціна Життя» та Автомайдану – за активну участь у процесі.

Суд визнав Постанову НКРЕКП незаконною, оскільки відповідно до чинної на момент її прийняття редакції частини 2 статті 12-ї Закону

«Про електроенергетику» виняткові повноваження встановлювати тарифи на

електроенергію мала тільки попередниця НКРЕКП – Національна комісія,

що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). А такі

повноваження були надані НКРЕКП тільки Законом від 4 червня 2015 року,

який набув чинності 16 липня 2015 року. Тобто НКРЕКП у лютому не мала

повноважень підвищувати ціни на світло.