21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У Вінниці представили команду сприяння децентралізації

http://auc.org.ua/news/u-vinnitsi-predstavili-komandu-spriyannya-detsentralizatsii

23 березня під час прес-конференції презентовано нові проекти АМУ

Команди проектів «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID та проекту «Прозорий, підзвітний ефективний бюджет на місцевому рівні в Україні» (ПБП) за сприяння Європейського Союзу буде допомагати сільським, селищним та міським громадам.

Децентралізація — процес болісний, але незворотній, як дорослішання. Як допомогти громадам його пережити та не збідніти, а зміцніти – говорили на прес-конференції у Вінниці 23 березня.

Владислав Філатов, виконавчий директор Вінницького РВ АМУ, представив журналістам Меморандум між АМУ та Мінрегіоном, у якому головним завданням зазначено формування спроможного місцевого самоврядування в Україні.

“Сьогодні громади мають унікальну можливість – отримати фінансову підтримку з боку держави. І ті громади, які об’єдналися у 2015 році, а таких на Вінниччині всього дві, вже в поточному році отримають близько 5 млн. грн. на розвиток інфраструктури” – зазначив В.Філатов.

Також на прес-конференції говорили про проблеми, що виникають в процесі об`єднання територіальних громад та можливості, які будуть отримані в результаті таких об`єднань. Правову підтримку та консультації буде здійснювати експерт Сергій Романович, який зазначив: “Перспективний план, який схвалений Вінницькою обласною радою, сьогодні потребує змін. Тому одним з першочергових завдань нашої команди є його доопрацювання. Також завданням команди є проведення консультативно-дорадчих зустрічей з тими громадами, які прагнуть об’єднатись”.

На думку журналістів, головна проблема – це відсутність ресурсів, які насправді є, але треба знати де вони лежать. І програма «Бюджетний калькулятор», яка буде розроблена у рамках проекту ПБП, на думку фахівця з бюджетних питань Ігоря Вернигори, може допомогти кожному мешканцю громади усвідомити та зрозуміти фінансову основу децентралізації.  

“Не можна Вінницьку область порівнювати з промисловими регіонами. Ми – аграрна область, де основний ресурс – земля. Як сільськогосподарського призначення, так і промислового. Передача права місцевим громадам затверджувати ставку податку на землю  дає можливість збільшити податкові надходження у місцевий бюджет”, – підкреслив І.Вернигора.

Обидва проекти сьогодні активно розпочали реалізацію на теренах усіх областей України. У Вінницькій області команда проектів «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID та «Прозорий, підзвітний ефективний бюджет на місцевому рівні в Україні» (ПБП) за сприяння Євросоюзу, запевнила, що готова допомагати сільським, селищним та міським громадам використовувати всі можливості для зміцнення та посилення їх спроможності.