31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Тячівська об’єднана громада отримала грант на створення стратегії розвитку до 2025 року

http://auc.org.ua/news/tyachivska-ob%E2%80%99ednana-gromada-otrimala-grant-na-stvorennya-strategii-rozvitku-do-2025-roku

Розроблятиме документ Агентство місцевого розвитку «Європоліс» (м. Ужгород). Фінансову ж підтримку надає Міжнародний Фонд «Відродження» в рамках проектної програми «Стратегічні плани для об’єднаних територіальних громад».

Як відомо, ОТГ може скористатись підтримкою Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) на розвиток інфраструктури за наявності у неї стратегічного плану розвитку. У Тячівській об’єднаній громаді процес стратегічного планування розпочався ще у 2014 році —у рамках Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», який реалізовувала Асоціація міст України за підтримки Федерації Канадських муніципалітетів. Це дало можливість у грудні 2015 року на сесії уже новоствореної Тячівської ОТГ затвердити «Стратегію інтегрованого розвитку міста Тячів та сіл Тячівської об’єднаної громади до 2020 року».

Однак з метою створити більш довготермінову стратегію, покращити планувальні заходи з розвитку сільських територій новоствореної громади, Тячівська міська рада вирішила подати заявку щодо фінансової підтримки на конкурс Фонду «Відродження» у співпраці з Агентством місцевого розвитку «Європоліс».

Грантодавець схвалив 11 проектів (із 79 поданих в Україні).  Зокрема, вирішено профінансувати і створення стратегії для Тячівської ОТГ.

Проект має бути завершений уже в грудні 2016 року, а його загальний бюджет складає 225 тис. Грн, з очікуваним фінансуванням від Міжнародного Фонду «Відродження» у 182 тис. грн. Наразі уже сформована команда експертів проекту і розпочався збір даних для інформаційного аналізу ресурсного потенціалу Тячівської ОТГ.

Нагадуємо, що в Україні вже утворено 159 об’єднаних територіальних громад. У Закарпатській області створено дві ОТГ – Вільховецьку сільську і Тячівську міську.