05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вже вдруге — у трійці лідерів у загальнодержавному рейтингу серед кращих підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

20150224 160912

20151216 095532

20151229 105702

20160315 094952

20160315 095751

Георгій ЧЕБАН, директор Вишгородського МКП «Водоканал»

Вода — другий за важливістю природний ресурс (після повітря). В наш час вода — стратегічний ресурс, боротьба за який у майбутньому може навіть перерости у війни. Вишгородці — щасливі люди, тому що можуть насолоджуватися водним потенціалом, яким багатий наш край. У той час, як передові країни світу починають відчувати дефіцит води, наші городяни забезпечені цілодобовою з підземного водозабору сеноманського і юрського горизонтів. Для цього побудовані 15 артезіанських свердловин глибиною від 123 до 307 м.
Міське комунальне підприємство «Водоканал» і його колектив із 82 фахівців підтримують безперебійну роботу складного комплексу інженерних мереж та споруд, що забезпечують повний цикл технологічного кругообігу води, піклуючись тим самим про здоров’я і благополуччя вишгородчан. Наше основне завдання — забезпечення безперебійного цілодобового водопостачання жителів якісною водою, параметри якої відповідають державним стандартам. Ми працюємо над цим і дуже сподіваємося на раціональний підхід і вміння цінувати багатства природи, цивілізації, поважати працю один одного. Із 1991 року покращився стан водопровідної насосної станції, були проведені декілька ремонтів. У цьому році також запланована модернізація насосних агрегатів 1-го і 2-го підйомів, заміна запірної арматури. Це суттєво зменшить витрати електроенергії.
На сьогодні на балансі Вишгородського МКП «Водоканал» перебуває 49,83 км водопровідних мереж із відповідними спорудами. За 2015 рік місто спожило 1млн 342,5 тис. м3 води.
Підприємство постійно працює над впровадженням енергозберігаючих технологій, велику увагу приділяє якості надання послуг. Впровадженням енергозберігаючих технологій на підприємстві постійно займаються висококваліфіковані спеціалісти на чолі з головним енергетиком.
Контроль води у водорозподільчій мережі міста здійснює Київський обласний Лабораторний Центр Держсанепідслужби України. Контролюється біля 40 показників: мікробіологічні, фізико-хімічні, органолептичні та санітарні. Та питна вода, яка надходить до наших споживачів, на 100 % відповідає сучасним нормам і правилам нового державного документу.
Для відведення каналізаційних стоків використовуються три каналізаційні насосні станції. Каналізаційні стоки міста по каналізації самопливній та двох каналізаційних станціях («Київська» та «Валки») надходять на КНС «Центральна». По двох напірних колекторах d = 300-400 мм каналізаційні стоки для подальшої очистки перекачуються в каналізаційну мережу м. Києва. Загальна довжина каналізаційних мереж, які перебувають на балансі підприємства, складає 73,85 км. За 2015 рік підприємством було відведено 1 млн 167,6 тис. м3 стоків.
Майже 49,8 % каналізаційних мереж мають термін експлуатації від 25 до 50 і більше років, через це спостерігається високий рівень аварійності. Основною причиною аварій є фізична зношеність та використання застарілого обладнання, незадовільний технічний стан систем водопостачання та водовідведення, що також потребує модернізації та оновлення (зношення трубопроводів складає 60 %, а запірної арматури до 70 %).
Для поліпшення якості надання послуг із водопостачання та водовідведення міста Вишгорода в 2015 році проведені такі роботи.
За рахунок коштів, виділених Вишгородською міською радою:
замінено напірний колектор d = 300 мм (від м. Вишгорода до Мінського масиву м. Києва) загальною довжиною — 250 м;
побудована підвищувальна водопровідна насосна станція на вул. Ю. Кургузова;
побудована артезіанська свердловина «Сеноманський горизонт» глибиною 120 м на вул. Н. Шолуденка з дебітом 70 м3/год.
За рахунок коштів, виділених із обласного бюджету:
замінена на ВНС та КНС запірна арматура — (d = 150 500 мм) у кількості 24 шт.
За рахунок коштів, виділених забудовниками міста:
на території ВНС побудована артезіанська свердловина «Юрський горизонт» глибиною 300 м, дебітом 70 м3;
на вул. Київській виконано будівництво самопливного колектора d = 300 мм, довжиною 1179 м;
на вул. Н. Шолуденка побудований водовід (поліетилен) d = 315 мм, довжиною 1750 м.
За власні кошти підприємства:
для збільшення потужності КНС та перспективного розвитку м. Вишгорода розроблено проектно-кошторисну документацію для проведення реконструкції насосного обладнання на каналізаційній насосній станції «Центральна»;
замінено напірний колектор d = 300 мм (від м. Вишгорода до Мінського масиву м. Києва) загальною довжиною — 250 м з поліетилену;
проведені роботи по заміні запірної арматури на КНС «Київська» із заміною насосних агрегатів на більш продуктивні і енергоекономічні.
Для забезпечення надійної експлуатації водопровідно-каналізаційних мереж на підприємстві цілодобово працює аварійно-відновлювальна служба.
У зв’язку з інтенсивним житловим будівництвом, кількість споживачів, які будуть користуватися послугами водопостачання та водовідведення, до 2020 року зросте майже вдвічі. Введення нових об’єктів міського водопроводу до 2020 року складатиме близько 7000 м/добу, каналізації — 6500 м/добу. Таким чином, потужність водозабору насосної станції II підйому буде вичерпано, не буде можливості задовольнити потреби у воді без реконструкції та введення нових потужностей.
У 2016 році запланована диспетчеризація свердловин. Це дасть можливість дистанційно керувати об’єктами, бачити, в якому стані знаходяться свердловини, вчасно помічати поломки на відстані. І, відповідно, швидше реагувати. А інколи — працювати на випередження. 
Важливою проблемою підприємства є платіжна дисципліна споживачів. Головним обов’язком виконавця житлово-комунальних послуг є надання їх споживачеві, а останній повинен своєчасно вносити плату за вже отримані послуги. Відсоток оплати за послуги водопостачання та водовідведення м. Вишгорода складає 75-80% від необхідної оплати.
На кінець лютого 2016 року заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення по місту становила 3 млн 060,0 тис. грн, що на 47,0 тис. грн більше, ніж на початок року. Це тягне за собою нестачу обігових коштів, що надходять від реалізації наданих послуг, так виникла заборгованість підприємства перед ПАТ АК «Київводоканал» за очистку стоків м. Вишгорода (в сумі 3 млн 428 тис. грн).
Вишгородським МКП «Водоканал» за 2015 рік здійснена оплата за спожиту електроенергію в розмірі 3 млн 245 тис. грн, ПАТ АК «Київводоканалу» — за послуги водовідведення 3 млн 835 тис. грн, за охорону водопровідної насосної станції — 253,6 тис. грн, дослідження води — 82,9 тис. грн, податків за спеціальне використання води в розмірі 50,9 тис. грн, користування надрами — 579,9 тис. грн, земельний — 36,0 тис. грн, з доданої вартості — 1 млн 450,6 тис. грн, до пенсійного фонду — 1 млн 892,1 тис. грн, на військовий збір — 70,9 тис. грн, податок на доходи з фізичних осіб — 692,3 тис. грн.
У перспективі, для збільшення водопостачання та водовідведення, надійного та цілодобового надання послуг необхідно провести:
реконструкцію каналізаційної насосної станції «Центральна»;
реконструкцію напірного колектора d = 500 мм;
реконструкцію водопровідної насосної станції «Центральна».
Проаналізувавши стан справ, необхідно відзначити колектив підприємства, який разом зі своєю основною спеціалізацією освоює і суміжні, бо для виконання певного виду робіт залучаються всі підрозділи. Працівники стають універсальними і ніколи не залишаються без роботи. Виконання багатьох видів комунальних робіт потребує додаткових знань та навичок від апарату управління, технічних працівників.
Кожний працівник Вишгородського МКП «Водоканал» докладає максимум зусиль для того, щоб наше підприємство розвивалося, щоб послуги були найякіснішими, вода — найкращою, а водовідведення — стабільне і безперебійне.
Складно переоцінити значення їхньої повсякденної праці для благополуччя і процвітання міста! Робота починається в той час, коли більшість городян ще не прокинулись, і завершується — коли вже настає ніч. Своєю нелегкою роботою працівники забезпечують соціальну стабільність та громадський спокій. Від їхньої роботи залежить добробут, благополуччя, добрий настрій, а інколи — і здоров’я жителів міста.
За добросовісну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток підприємства водопровідно-каналізаційного господарства багато працівників Вишгородського МКП «Водоканал» відзначено подяками міської і районної адміністрацій.
Запевняємо вас, шановні земляки, що колектив Вишгородського МКП «Водоканал» і надалі працюватиме на благо міста Вишгорода та його мешканців.
Вітаємо усіх із Днем комунальника та бажаємо міцного здоров’я, сил та професійного зростання.
Це свято кожної родини, адже результат нашої щоденної праці дарує людям комфорт і добробут щодня.
Бажаю всім миру і світлої долі,
Багато енергії, сили доволі,
Творчого вогнику, віри й наснаги,
Щедрості серця, людської поваги.
На довгих стежках життєвої ниви
Будьте завжди здорові й щасливі!