31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вода у квартирі — це безцінний дар природи, помножений на працю багатьох людей

Вишгородське МКП «Водоканал» забезпечує споживачів м. Вишгорода питною водою
та відведенням стічних вод на очисні споруди ВАТ АК «Київводоканал».

Георгій ЧЕБАН, директор ВМКП «Водоканал»

Водопровідно-каналізаційне господарство міста Вишгорода — складний виробничо-технічний комплекс із 49,83 км водопроводу, 73,85 км каналізаційних мереж, каналізаційної насосної станції (КНС), 15 свердловин (із них працюючих — 12), водопровідної насосної станції (ВНС) із двома резервуарами чистої питної води ємністю по 5 тис. м3. Бювет біля 1-ої котельні — закритий, перебуває на балансі ВМКП і використовується в аварійному режимі (при поривах).

Водопостачання міста здійснюється цілодобово з підземного водозабору сінеманського і юрського горизонтів. Із 15-ти артезіанських свердловин глибиною від 123 до 307 м за допомогою потужного насосного обладнання вода подається на водопровідну насосну станцію на вул. Шкільній. З метою економії електроенергії в умовах почасових витрат води, які змінюються впродовж доби, на водопровідній насосній станції встановлена автоматична система керування насосними агрегатами 1,3,4,5 MDE-A-220L-2-55.
Господарсько-побутові стоки міста по самопливній каналізаційній мережі та від КНС «Валки» і КНС «Київська» надходять до каналізаційної насосної станції «Центральна». По двох напірних колекторах діаметром 400 мм і 500 мм каналізаційні стоки перекачуються в каналізаційну мережу м. Києва. На каналізаційних насосних станціях встановлено 11 насосів, 5 із яких потребують заміни.
Вода, що подається у міську мережу, відповідає усім санітарним нормам і вимогам ДСанПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», і це постійно контролюють працівники ДЗ «Вишгородська районна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ.
Щоб мешканці міста могли постійно користуватись якісною питною водою, насоси працюють безперебійно цілодобово. За нормами, таке господарство має обслуговувати 141 працівник, а фактично виконують відповідну роботу 82 працівники, тож навантаження відчутне (попри доплату за розширену зону).
Мережі та споруди зношені — тож підприємство постійно працює над розв’язання проблем, які впливають на якість послуг із водопостачання та зростання тарифів.
Основний напрямок — це модернізація: введення автоматичної системи керування насосними агрегатами та встановлення клапанів з автоматичним гідравлічним управлінням на мережах. Дослідження системи гідравлічних параметрів у водопровідній мережі (а це додаткові роботи) здійснюється за кошти підприємства. Економне розподілення води по всій мережі дасть змогу заощадити електроенергію, яка витрачається на підйом та подачу води в мережу. На даний момент проводяться роботи по заміні старих насосних агрегатів на більш сучасні (польські та німецькі).
Довжина мереж з кожним роком збільшується. Водопровідно-каналізаційні мережі потребують великих витрат, тому що існуючі вже не справляються з навантаженням. А місто ж росте й ростиме дуже інтенсивно. У найближчий час постануть проблеми, що вимагатимуть набагато більших капіталовкладень. Якщо сьогодні місто споживає 4,5-5 тис. м3 води на добу, то за 3-5 років ця цифра збільшиться в 1,5-2 рази. Уявіть собі, що буде, коли у вашій хаті не стане ні води, ні каналізаціїї? У перспективі для нормального водозабезпечення Вишгорода необхідно додатково побудувати дві артезіанські свердловини та резервуар чистої питної води на 2-5 тис. м3, а також іще один водозабір.
Вода у крані у власній квартирі — це продукт, який не може бути безкоштовним, тому що він не сам прийшов у наші квартири (ми сплачуємо саме за доставку води та відведення стоків). А вартість води, яка приходить безпосередньо в квартири, залежить від засобів, що витрачаються на утримання складного водоканалізаційного господарства в робочому стані. Це витрати: матеріали, енергоносії, заробітна плата з відрахуваннями на соціальні потреби, амортизація основних засобів, послуги сторонніх організацій, податки і збори та інші непередбачувані витрати.
Для економії води у домашніх умовах необхідно підтримувати всю водозапірну і регулюючу арматуру в робочому стані: вчасно міняти клапани, сальники, прокладки, трубопроводи, бо через несправності і неправильне регулювання змивних бачків туалетів втрачається дуже багато води. Нам усім давно варто розуміти, що така проста і звичайна речовина, як вода — справжній скарб, якому ми завдячуємо існуванням. Тому потрібно берегти її.