28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Київщині — 84 роки

Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас із 84-ю річницею з дня утворення Київської області. І хоча формально область було засновано 1932 року, наш прадавній край нараховує тисячолітню історію, що сягає часів Київської Русі. Цей літопис сповнений як видатними героїчними, так і драматичними сторінками.

На долю нашої рідної Київщини випало немало тяжких випробувань. Це і трагічні роки Голодомору та сталінських репресій, які, на превеликий жаль, не судилося пережити десяткам тисяч наших земляків. Ми пам’ятаємо відвагу мешканців краю під час героїчної оборони та звільнення рідної землі від німецько-фашистських загарбників, яка назавжди вписана яскравими сторінками в історію Другої світової війни.

Непростими для мешканців області були і післявоєнні роки. Згадаємо і про тих, хто рятував світ від наслідків найбільшої техногенної катастрофи — аварії на Чорнобильській АЕС.

Уже в новітні часи тисячі мешканців краю, виступаючи проти свавілля влади, стали активними учасниками Революції Гідності. Чимало патріотів сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави від російсько-терористичної загрози на Сході країни. Безмежне спасибі і низький уклін кожному з них за героїзм, мужність і відвагу.

Водночас хочу наголосити, що Київська область завжди була осередком високої культури, славетних традицій та вирізнялася своїми працьовитими і щирими людьми. Ми пишаємося нашими видатними земляками, які прославили Україну на увесь світ. Це геніальний співак Іван Козловський, художниці Катерина Білокур та Марія Примаченко, автор Гімну України Павло Чубинський, корифей сучасної української поезії Ліна Костенко.

У день народження області щиро дякую кожному, хто розбудовував та продовжує розбудовувати нашу благословенну землю. У той же час схиляю голову перед пам’яттю Героїв, які поклали свої життя на вівтар свободи, суверенітету та незалежності рідної України.

Бажаю усім мешканцям краю міцного здоровя, сімейного затишку, мирного неба над головою та добробуту. Нехай Бог оберігає нашу благословенну землю!

З повагою голова Київської обласної ради Ганна СТАРИКОВА