01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

КАРАТівський гуртожиток: крига скресла

Марина КОЧЕЛІСОВА

Другого лютого ц. р. розпорядженням міського голови № 12 було створено тимчасову комісію міськради по вивченню ситуації, що склалася під час передачі гуртожитку на просп. Т. Шевченка, 6 у Вишгороді в комунальну власність територіальної громади міста. За місяць представники «стратегічної», «бюджетної», «законної» та «комунальної» постійних комісій міськради, заступник міського голови, директор КП ЖКГ, начальник юрвідділу, два спеціалісти 1 категорії виконавчого комітету та ініціативна група мешканців гуртожитку мали провести його інвентаризацію і, зокрема, виявити, скільки там зареєстровано і скільки фактично проживає чоловік і на яких правах.

26 лютого комісія — разом із мешканцями гуртожитку та ЗМІ — зібралася у малій залі адмінбудинку: прозвітувати та окреслити основні проблеми, які треба розв’язати у гуртожитку найближчим часом. До основних питань (комунальні платежі, борги та приватизація приміщень) додалося й поточне — підпал у фойє будівлі, що пошкодив двері, підлогу, замки. І якщо з поточним питанням розібралися досить швидко (об’єднавши зусилля мешканців і ЖЕКу та взявши до відома інформацію про домофони за доступними цінами), то що робити з боржниками, з чого почати приватизацію приміщень та звідки «захмарні» цифри у квитанціях — розглядали докладно і не похапцем.
КП ЖКГ не надає послуги з електропостачання і не може взяти на себе борги мешканців. Оскільки відсоток боржників дуже високий, то Вишгородський підрозділ «Київобленерго» вирішив боротися з ними загальним тарифом 0,79 грн/кВт, потім – за наполяганням мера і директора КП ЖКГ — виставив по 0,45 грн/кВт за електроплити, врешті – відключив ліфти за борги.
Доцільно укладати договори з кожним споживачем окремо, та не лише електро-, а й теплопостачальник вважає, що простіше стягувати кошти з одного контрагента — ЖЕКу, а не розподіляти гігакалорії. Трохи краща ситуація з водопостачанням. Та все ж борги — це серйозна проблема. Розкидати їх на всіх — несправедливо, а стягувати по закону — через суди — справа марудна і тривала.
Приватизація приміщень затримується через плутанину із номерами кімнат і фактичним проживанням мешканців, а також відсутність потрібних документів (пообіцяв допомогти заступник міського голови). Утім, ініціативна група вже підготувала кілька пакетів на приватизацію та готова до створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), тож поцікавилася: чи можна об’єднатися пізніше першого липня.
Із особами, які прописані у гуртожитку без права проживання (650 чол.), розбиратимуться міськ-радівські юристи. Відповідно до законодавства.
Другого березня тимчасова комісія передала свої повноваження щодо гуртожитку постійній «комунальній» комісії міськради.