31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Максим Мельничук взяв участь в обласних заходах з нагоди 27-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану

IMG 6784

IMG 6802

IMG 6899

Прес-служба КОДА

На Київщині відбулися обласні заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. Участь в урочистостях взяли голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, заступник голови КОДА Андрій Янченко, голова Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Коваль, воїни-«афганці» та воїни-інтернаціоналісти.

Урочистості розпочалися із покладання квітів до пам’ятника загиблим у Афганістані воїнам і продовжилися нагородженням ювілейними відзнаками воїнів-інтернаціоналістів. Звертаючись до присутніх, Максим Мельничук зауважив, що «афганська» війна забрала життя 132 військових з Київської області, понад 900 осіб стали інвалідами, ще 39 бійців отримали тяжкі поранення. 

«Відзначаємо цей день із двояким враженням. З одного боку, відчуваємо радість за те, що була завершена одна з найбільш страшних і тривалих воєн. З іншого боку – сумно і боляче говорити про втрати в Афганістані українських військових, які віддано виконували свій інтернаціональний обов’язок. В цілому під час цієї жорстокої війни загинуло понад 13 тисяч українців. Маємо шанувати ветеранів Афганістану, дбати про їхні сім’ї. Тим паче, що багато з них вирушили відстоювати незалежність і цілісність нашої країни на Донбас», — зазначив голова КОДА.

Максим Мельничук наголосив і на соціальній складовій забезпечення військових-інтернаціоналістів. Нині окремі з пільг для цієї категорії осіб відмінені через навантаження на бюджет. Тому задля покращення соціально-матеріального забезпечення військових на обласному рівні у короткій перспективі будуть створені спеціальні програми та розроблені довгострокові стратегії соціальної підтримки військових.

«За короткий термін перебування на посаді я провів щонайменше три наради на тему допомоги та соціальної підтримки військових. У тому числі — зустріч із компаніями-забудовниками щодо можливості виділити пільгові квадратні метри житлової площі для наших воїнів-інтернаціоналістів та бійців АТО. Обов’язок владних представників — дбати про соціальне забезпечення тих, хто повернувся з війни інвалідом, а також піклуватися про їхніх матерів, дітей, сім’ї. Найближчим часом ми розробимо конкретні цільові програми підтримки наших військових і відзвітуємо про це», — запевнив керівник області.

У ході урочистостей Максим Мельничук вручив воїнам-«афганцям» відзнаки Президента України, пам’ятні медалі «25 років виведення військ з Афганістану». У свою чергу, очільник Київщини також був нагороджений цією відзнакою, яку отримав з рук голови обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Івана Коваля.