08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

За ставлення людей слід боротися якістю

Марина КОЧЕЛІСОВА

«Якщо перевізник тричі порушить умови, на яких він виграв конкурс, — його в районі не буде». Саме так висловився голова Вишгородської райдержадміністрації Олександр Горган 29 січня на громадських слуханнях щодо якості роботи підприємств, які забезпечують регулярні транспортні перевезення між столицею та населеними пунктами Вишгородщини, а також безпосередньо по нашому району.

На одній із останніх оперативних нарад голова ВРДА Олександр Горган констатував у районі транспортний колапс і зростання соціальної напруги та запросив до діалогу громаду, представників КОДА та керівників автотранспортних підприємств.
Участь у громадських слуханнях 29 січня ц. р. взяли голова райдержадміністрації Олександр Горган, голова районної ради Ростислав Кириченко, міський голова Олексій Момот, начальник управління інфраструктури Київської ОДА Вадим Галицький, представник Київського міжрегіонального управління «Укртрансбезпеки» Олександр Ігнатьєв, сільські голови, депутати районної та міської рад, представники правоохоронних органів, громадських організацій, політичних партій, громадські активісти, ЗМІ.
Представники підприємств, що здійснюють перевезення на території району, розповідали про «віджим» маршрутів, висловлювали недовіру рішенням тендерних комісій і судів, посадовим особам і один одному.
Голови місцевих рад району та громадські активісти вносили слушні пропозиції й палко обурювалися недоліками транспортного перевезення у районі. Ішлося про нелегальних перевізників, непроходження водіями медкомісії, незабезпечення транспортним перевезенням с. Абрамівка, Дудки, Савенки, невиконання графіка здійснення перевезень, про безпеку пасажирів на зупинці «ст. м. «Героїв Дніпра», про відсутність графіку руху громадського транспорту на автобусних зупинках, ба навіть невидачу у салонах маршруток квитків, які є страховкою у разі нещасного випадку. Вишгородці і мешканці району наполягали на пріоритеті саме місцевих перевізників, які сплачують податки у місцевий бюджет і з яких можна спитати, а бойові побратими, щойно з АТО, попередили, що ледве стримують радикальні настрої.
Начальник управління інфраструктури Київської облдержадміністрації Вадим Галицький пообіцяв, що протягом 10 днів (тобто до 08.02.2016 р. — ред.) у салонах автобусів буде розміщено інформацію про перевізника, телефони диспетчера, «гарячої лінії», інформація про страхову компанію тощо. Додав, що у 2016 році Державний бюджет не передбачає субвенцій на пільгові перевезення, хоча законодавством України пільги не скасовано. Тож перевізники встановили певні обмеження.
Врешті голова райдержадміністрації Олександр Горган озвучив основні завдання, які висунула обурена громадськість:
– протягом 2-х тижнів здійснити моніторинг відповідності умов договору про перевезення фактичному стану здійснення транспортних перевезень;
– розпочати розробку комплексної транспортної схеми району;
– усунути озвучені під час громадських слухань недоліки у роботі транспортних підприємств, які забезпечують регулярні транспортні перевезення;
– на робочій зустрічі з начальником управління інфраструктури Київської ОДА Вадимом Галицьким вивчити умови проведення тендеру на право здійснення регулярних перевезень пасажирів на території Вишгородського району.