28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про медичний огляд

Вишгородський відділ поліції

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що медичну довідку для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів скасовано. Насправді із 7 січня 2016 р. медустанови мають право створювати «водійські медкомісії».
У газеті «Урядовий кур’єр» від 20.01.2016 р. № 11 опубліковано повідомлення Державної регуляторної служби України про те, що на підставі ч. 7 статті 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з 7 січня 2016 року зупинено дію пункту 2.1 спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.03.2013 року № 65/80 та абзацу 3 пункту 1.6 затвердженого цим наказом Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

Даний наказ і затверджений ним порядок не втратив чинність, а лише призупинив дію двох пунктів, у яких ідеться про спеціальні дозволи, що видавалися Міністерством охорони здоров’я медустановам, що дають право на створення «водійських медкомісій». Тобто відтепер будь-який медичний заклад має право створювати медкомісії для водіїв (кандидатів) і видавати їм відповідні довідки, якщо в його штаті є необхідні фахівці — терапевт (голова комісії), невропатолог, отоларинголог, офтальмолог і хірург.
Відповідно до спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.03.2013 року № 65/80 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» попередньому та періодичному медичному огляду підлягають: кандидати у водії для отримання права на керування транспортним засобом, водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом, водії які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів. Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ, організацій, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (далі – перевізник). Позачерговому медичному огляду підлягають водії транспортних засобів перевізника за направленням власника або посадової особи, що відповідає за експлуатацію транспортних засобів перевізника, за інформацією медичного працівника про стале погіршення стану здоров’я водія, а також на вимогу та/або за рішенням посадової особи Національної поліції. Водій власного транспортного засобу у разі погіршення стану здоров’я, якщо це перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, також повинен вжити відповідних заходів для безпечного керування. Тому медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом залишається діючим документом.