02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Різдвяна коляда у Львові

3

Юлія КАРПЕТА
ФОТО – архів хору «Коралі», спеціально для «Вишгорода»

Під час Різдвяних свят завжди чарівний Львів стає ще казковішим: повсюди лунають радісні співи і щирі віншування колядників. Днями до них приєднався і хор «Коралі», взявши участь у фестивалі «Велика коляда», який щорічно запрошує співочі колективи з різних куточків України.

Свою історію Різдвяний фестиваль «Велика коляда» веде з ювілейного 2000 року від Різдва Христового і покликаний збагачувати духовно-культурний рівень мешканців та гостей міста Львова, сприяти збереженню духовної спадщини та християнської Різдвяної традиції українського народу.

«Коралі» вже не вперше побували на фестивалі, виступили у храмі Пресвятої Євхаристії (де постійно проходить цей захід) і виконали багато колядок і щедрівок зі свого репертуару, зокрема і твори в обробці керівника хору – пані Лесі Потіцької.

Приємно було зустріти багатьох учасників і гостей, які також прибули з Києва і особливо радо були прийняті львів’янами. Після виступу «Коралі» заколядували і на площі Ринок, де вдячні слухачі ще довго не хотіли відпускати хористок.

У цій невеличкій подорожі не обійшлося й без екскурсій. Учасники хору побували у львівських підземеллях, ошатних храмах, будинку опери, палаці Потоцьких…

Отож, поїздка дійсно вдалася, і всі задоволені повернулися до Вишгорода. А фестиваль «Велика коляда»  триває до 24 січня, тому ще є можливість насолодитися співом талановитих колядників, завітавши до Львова.