02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Грип наступає: не займайтесь самолікуванням

Від «свинячого» грипу в Україні померло вже 40 людей. Ця статистика не може не лякати. Ось декілька порад, як уберегтися від хвороби, розпізнати і в разі захворювання лікувати.
«Свинячий» грип. Що це таке? 
Це вірусне гостре респіраторне захворювання. Назву «свинячий» цей штам вірусу (H1N1) отримав тому, що найбільше схожий за генетичними ознаками до грипу у свиней. Однак доведено, що мутація вірусу відбулася саме після зараження людиною свині і передається цей вірус виключно від людини до людини.

Як можна заразитися
Повітряно-крапельним шляхом від хворої людини та контактно-побутовим, коли використовується спільний посуд, предмети особистої гігієни хворі люди. 
Симптоми
Ознаки хвороби майже такі, як і у звичайних ГРВІ, під час звичайного грипу, тому й розпізнати його одразу важко. Найперші симптоми, які можуть проявитися: біль у горлі, голові, закладеність носа, важкість у тілі. Інкубаційний період «свинячого» грипу може тривати від двох до чотирьох днів, а може й взагалі проходити безсимптомно. Однак потім у хворого різко підвищується температура, людину морозить, болять м’язи, голова, з’являється нудота. Пізніше до цього додаються нежить та кашель. Є ще не характерні для грипу симптоми, за якими можна розпізнати свинячий грип, – це блювота, біль у грудях, плутана свідомість, задишка, запалення очей.
Лікування
Зазвичай «свинячий» грип лікується впродовж тижня-двох вдома, як і звичайний. Головне — вчасно і за найперших симптомів звернутися до лікаря. Він, як правило, призначає лікування противірусними препаратами, які найкраще почати вживати не більш, ніж через 40 годин після перших симптомів. Саме тоді вони матимуть найбільший ефект.
При «свинячому» грипі не варто зловживати жарознижуючими препаратами, окрім як тоді, коли ви важко переносите високу температуру, адже при температурі понад 38 градусів вірус гине. Не рекомендується також приймати ліки, які містять ацетилсаліцилову кислоту.
Вірус «свинячого» грипу при вчасному зверненні до лікаря та вчасному початку лікування проходить без ускладнень. Майже всі летальні випадки траплялися тоді, коли хворі не лікувалися. Переносити хворобу на ногах небезпечно. Це призводить до серйозних ускладнень або летальних випадків. Так само не варто працювати навіть вдома, адже постільний режим та режим прийняття ліків, рясне пиття та спокій – гарантія того, що «свинячий» грип мине для вас через два тижні. 
Профілактика
На жаль, навіть щеплення не захистить від цього вірусу, адже «свинячий» грип дуже швидко мутує. Найкращою профілактикою є уникнення місць великого скупчення людей, зміцнення імунітету та профілактичний прийом противірусних препаратів.