29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Правила поведінки на льоду

Кароліна СМОЛОВИК, інспектор сектору перевентивної діяльності Вишгородського відділу поліції

Зима — чудова пора розваг, катання на санчатах, лижах і ковзанах, рибного лову на льоду. Безперечно, все це — радість і позитив для дітей.

Проте не завжди розваги на льоду закінчуються добре. Та і під час рибного лову необачним рибалкам загрожує небезпека. Для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з поведінкою на льоду, необхідно дотримуватися правил безпеки.

Найбільш небезпечна крига — перша і остання. У цей час значно підвищується загроза нещасних випадків на льоду , особливо серед дітей шкільного віку, адже крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях, на міцному льоду, який не має розщілин.

У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці.

Забороняється виходити на недостатньо міцний лід.

Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками.

Граючись снігом, треба бути дуже обережним. Кинута в людину сніжка може завдавати чималих травм. Обмерзла кригою сніжка не тільки травмуватиме людину, але й може розбити вікно, а його уламки можуть травмувати людей, які знаходяться поруч.

Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження потрібно негайно зайти у тепле приміщення.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!