29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вифлеємський вогонь, 26 міських програм і два звернення

25.12.2015 Сесія Бюджет 0006

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

ІІІ сесія міськради відбулась у Вишгороді 25 грудня, на Західне Різдво. Тож, коли із 34 міських депутатів до великої зали адмінбудинку прибули 29, засідання розпочалося з… Вифлеємського вогню. Пластуни Станиці Вишгород урочисто вручили його Вишгородській громаді в особі секретаря ради Тетяни Бражнікової.

Депутати підтримали пропозицію депутата Юрія Городиського — розглянути спочатку пп. 3, 4, 5 порядку денного (надбавки до окладу тощо міському голові та його заступникам, а також зміни до персонального складу міськвиконкому), а після перерви розглянути і затвердити міські програми та прийняти міський бюджет на 2016 рік. Депутат Юрій Попов запропонував внести до порядку денного звернення до Президента, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України щодо розгляду та внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів України — і більшість депутатів проголосували «за».
У рішення про надбавки внесли зміни, врахувавши зауваження профільної комісії про преміювання (від 100 до 300 %, але не менше 100 % посадового окладу, за рахунок фонду економії оплати праці). Рішення ж щодо зміни особового складу міськвиконкому викликало досить тривале обговорення. І якщо кандидатури нового начальника юридичного відділу Ольги Карпенко та заступника міського голови Трохима Іванова депутати підтримали, то вивести зі складу міськвиконкому заступника міського голови Олександра Ростовцева (який навіть звернувся з проханням виключити його із членів міськвиконкому, аби не створювати правових казусів), а на його місце ввести працівника прокуратури Ігоря Улінця — не захотіли. Пропозицію депутата Марини Мельник залишити Олександра Ростовцева у складі міськвиконкому до призначення нового заступника мера відкинув сам міський голова (на зауваження юрвідділу, Ростовцев не може бути членом міськвиконкому, бо у відповідний термін не затверджений заступником мера).
26 міських програм на 2016 рік (див. на офіційному сайті міськради) було затверджено з деякими змінами.
Так, 300 тис. грн з представницьких витрат — на виконання закону про поіменне голосування у місцевих радах — передано на придбання електронної програми для голосування, а 1 млн грн із благоустрою — на програму «Теплий під’їзд». Депутат Олексій Ростовський обурився несправедливим, на його думку, ставленням до вже існуючих ОСББ (які із міського бюджету не отримують нічого). Міський голова Олексій Момот пояснив: за законом, із 1 червня 2016 р. всі будинки — створили вони до того часу ОСББ чи ні — будуть обслуговуватися управляючими компаніями (приватними ЖЕКами), і тому старий житловий фонд має бути переданий управляючим компаніям у належному технічному стані.
Більшість депутатів проголосувала за міський бюджет-2016 (див. на офіційному сайті міськради), врахувавши зауваження профільної комісії. Доходи на 2016 рік визначено в сумі 62 801 800 грн, у т. ч. загального фонду — 57 082 300 грн, спеціального — 5 719 500 грн, у т. ч. бюджет розвитку — 2 510 000 грн. Видатки на 2016 рік визначено у сумі 62 801 800 грн, у т. ч. загального фонду — 43 152 300 грн, спеціального — 19 649 500 грн. Резервний фонд затверджено у сумі 100 000 грн.
Наостанок депутати Валерій Виговський та Юрій Колодзян запропонували внести до порядку денного та розглянути ще одне питання – транспортне. До них звернувся перевізник (ТОВ «АвтоЛайн») щодо незаконного, на його думку, рішення конкурсного комітету КОДА. Вислухавши директора цього підприємства Олександра Балуєва, всі присутні на той час на засіданні депутати (25) підтримали депутатське звернення Валерія Виговського з цього приводу до Генпрокуратури, транспортної комісії КОДА, Антикорупційного бюро.
Пролунав Гімн України — і депутати розійшлися, прихопивши із собою додому свічки з благодатним Вифлеємським вогнем, який несе мир і спокій у кожну домівку.