08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про житлову політику

IMG 0445

Настя НЕПОКРИТОВА,
Школа журналістики ЦТ «Дивосвіт»
ФОТО – авторка, спеціально для «Вишгорода»

16 грудня в конференц-залі «Укрінформу» відбувся круглий стіл на тему житлової політики. До участі були запрошені журналісти з Києва, а також з Вінницької, Київської, Чернігівської та Черкаської областей.
Обговорення було гострим і актуальним, бо настав час нам самим вирішувати, хто і як визначає управителя багатоквартирних будинків, які переваги мають об’єднання співвласників такого будинку та чи достатньо активно Україна запозичує міжнародний досвід при формуванні житлової політики.

— Будинок — основний клієнт на цьому ринку, — наголосив керівник проекту Групи Світового Банку «Енергоефективність у житловому секторі України» Гжегож Гайда, – обговорюючи питання «Якими є основні засади державної політики у житловому секторі, які новації запроваджує закон «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку».
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак зазначила, які новації запроваджує Закон № 417 і наголосила, що рік роботи нового Парламенту відзначився саме тим, що був прийнятий цей Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоповерховому будинку».
Це було найкраще, що зроблено у владі, вважає А. Бабак, адже із 1992 року українці, приватизуючи власні помешкання, стали господарями цього житла — і саме їм вирішувати, яким воно має бути. Вона докладно розповіла, як мешканці багатоповерхівки мають провести загальні збори (з протоколом зборів типового зразка, дотримуючись стандартної форми, що надасть легітимності органу), обрати свого управителя. А далі ЖЕК списує зі свого балансу цей будинок і передає всю технічну документацію власнику. Відповідну постанову Кабмін уже готує. Поки йде доопрацювання цього документу, власники мають уже зараз зробити інвентаризацію, звернутися до БТІ, перевірити, чи існує Акт на землю під будинком і прибудинкову територію. Разом із житлово-експлуатаційним підприємством провести інвентаризацію та написати Акт обстеження будинку.
Як власники, ми маємо право вимагати Акт технічного огляду наших будинків. Тож зараз від нас багато що залежить.
Радник із правових питань проекту Зоя Гопцій наголосила на важливості інформаційної кампанії, висловила прохання до усіх медіазасобів не стояти осторонь і донести до населення інформацію про такі важливі питання. Тому що до 1 липня 2016 року потрібно визначитися, хто буде управителем будинку. Якщо до цього часу співвласники не визначаться, то орган місцевого самоврядування має право обрати управителя на наступний рік. Але за рік мешканці можуть переобрати його.
Про кредити на теплозберегаючі товари розповів заступник голови правління АТ «Ощадбанк» Андрій Стецевич. Він повідомив, що за 2015 рік відбулося комплексне кредитування 93 проектів на 1 млрд грн. — і 75 тисяч фізичних осіб отримали кредити за відповідною програмою. Зазначив також: хто об’єднується — набагато більше економить.
Закінчилася конференція круглим столом на тему: «Як підвищити енергоефективність житлових будинків та скористатися можливостями державних і місцевих програм співфінансування модернізації житлового сектору?»