Валентина ЯКОВЕНКО, методист ЦТ «Джерело»
ФОТО – автор, спеціально для «Вишгорода»
Осінь стрімко втрачає свої розкішні кольори, проте у «Джерелі» вони ще буяють і квітнуть. Днями тут на виставці «Золота осінь» у «Золотих ручках», котру підготували з Оленою Кольвах вихованці її гуртка, гостювало чимало гарних людей. Вони раділи за творчих, майстровитих дітей, дивувалися їхній фантазії і щиро дякували майстрині.
Усе, чим багата осінь, діти створили власноруч: Аліна Кравець, Поліна Усова, Єва Козлова, Христина Підопригора, Катя Похиталюк, Вікторія Швець, Вікторія Комісаренко, Марія Котул – гриби, яблука, груші та сливки із тканини та синтапону; Діма Кисіль, Нікіта Чернов, Харитон Євграфов – вінки із природних матеріалів, Сергій Скоробагатий – композицію «Сад із білочкою», Харитон Євграфов – «Грибний ліс», Саша Харченко (до «Джерела» ходить уся його родина) – «Їжачка в тумані», Антон Рослов – композицію «Осінь у селі», Мілан Хома – «Добрий ранок», Коля Заїка – великого боровика.
Осінній вінок сплели Соня Мітченко з мамою Тетяною; семирічна Софійка Стрельникова і її мама Тетяна (переселенці з Горлівки) обернули гарбуза на … гарну молодицю із сережками та намистом, вив’язану квітчастою хусткою; Самуїл Разумов (переселенець із Луганщини) свою іграшкову пташечку посадив у справжнє гніздечко. («Діти, яких доля закинула у наш край зі Сходу, – лагідні, світлі. У нас вони отримують сердечне тепло і самі відігріваються душею», – каже Олена Ростиславівна.)
У вправних руках Полінки Панасенко звичайні клаптики тканини та синтапон стали родиною сов, що зручно вмостилась на великій гілці у кутку кімнати, а над ними – поважні ворони у яскравому одязі.
Розгляда гостей мудра сова,
Біля неї стільки совеняток!
І поважний ворон ожива,
Він приніс горіхи для маляток.
Так побачене виклала віршованими рядками поетеса і майстриня Ольга Дяченко.
Поруч дитячих робіт – декупаж знаної майстрині Валентини Висоцької, яка в минулому році посіла І місце на Всеукраїнському конкурсі, композиція «Кленовий лист» майстрині Інни Пономарьової, чарівне варення (кожна баночка оформлена, як подарунок-шедевр) Олени Кольвах.
Про неї, як справжню чарівницю, майстриню та вчителя від Бога, говорили батьки (Ольга Котул: «Якщо діти в її руках – ми спокійні»), друзі закладу (Дора Тимошевська, переселенка із Луганська: «Завдяки народній педагогіці, що притаманна Олені Ростиславівні, тут панує така щира атмосфера і політ фантазії дітей та дорослих»). А директор «Джерела» Наталія Кисіль та президент Благодійного фонду св. Ольги Володимир Малишев, з огляду на велику кількість робіт, наголосили на важливості відкриття у Вишгороді виставкового центру – тоді дитячу творчість (і не тільки) зможуть бачити і вишгородці, і гості міста.
Батьки, яких Олена Кольвах привчила до естетики й краси, дарували їй незвично оформлені квіти і добрі слова, а вона, як завше, патріотично налаштована і з притаманною їй скромністю, говорила про те, що українці – велика нація, працьовита і майстровита, і що гурток «Золоті ручки» – це діти та їхні батьки.
Справді, тут завжди поруч із дітьми – дорослі, вони ж допомагають і фінансами, щоб забезпечити малечу необхідними матеріалами та обладнанням. А про те, щоб у Центрі творчості були належні умови для занять, дбає керівництво міста і закладу.
… Осінь (Даша Книш, 5 рочків), Листопад (Настуня Дембінська, 6 рочків) у вбранні, яке також пошили на гуртку, ведуча заходу – культорганізатор Центру творчості Анна Франко пригощали гостей червонобокими яблуками, солодкими цукерками. Кожен отримав і сувенір на згадку (брошку-листочок ручної роботи від «Золотих ручок») та запрошення на ХХ спеціалізовану виставку-ярмарок «Медвін: Рукоділля. Подарунки до Різдва», яка відбудеться 26-28 листопада в НСК «Олімпійський».
А підвела підсумок дійству знову О. Дяченко:
Барви у осінньому вінку
Заплели дитячі рученята,
Щоб не раз ще осінь отаку
Щедрими дарами зустрічати!