02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Золота осінь» у «Золотих ручках»

DSC 5913

DSC 5920

DSC 5928

DSC 5936

DSC 5939

DSC 5946

DSC 5961

DSC 5979

DSC 5986

DSC 5995

DSC 5998

DSC 6007

DSC 6021

DSC 6026

DSC 6028

DSC 6039

DSC 6044

DSC 6045

Валентина ЯКОВЕНКО, методист ЦТ «Джерело»
ФОТО – автор, спеціально для «Вишгорода»

Осінь стрімко втрачає свої розкішні кольори, проте у «Джерелі» вони ще буяють і квітнуть. Днями тут на виставці «Золота осінь» у «Золотих ручках», котру підготували з Оленою Кольвах вихованці її гуртка, гостювало чимало гарних людей. Вони раділи за творчих, майстровитих дітей, дивувалися їхній фантазії і щиро дякували майстрині.

Усе, чим багата осінь, діти створили власноруч: Аліна Кравець, Поліна Усова, Єва Козлова, Христина Підопригора, Катя Похиталюк, Вікторія Швець, Вікторія Комісаренко, Марія Котул – гриби, яблука, груші та сливки із тканини та синтапону; Діма Кисіль, Нікіта Чернов, Харитон Євграфов  – вінки із природних матеріалів, Сергій Скоробагатий – композицію «Сад із білочкою», Харитон Євграфов – «Грибний ліс», Саша Харченко (до «Джерела»  ходить уся його родина) – «Їжачка в тумані», Антон Рослов – композицію «Осінь у селі», Мілан Хома – «Добрий ранок», Коля Заїка – великого боровика.

Осінній вінок сплели Соня Мітченко з мамою Тетяною; семирічна Софійка Стрельникова і її мама Тетяна (переселенці з Горлівки) обернули гарбуза на … гарну молодицю із сережками та намистом, вив’язану квітчастою хусткою; Самуїл Разумов (переселенець із Луганщини) свою іграшкову пташечку посадив у справжнє гніздечко. («Діти, яких доля закинула у наш край зі Сходу, – лагідні, світлі. У нас вони отримують сердечне тепло і самі відігріваються душею», – каже Олена Ростиславівна.)

У вправних руках Полінки Панасенко звичайні клаптики тканини та синтапон стали родиною сов, що зручно вмостилась на великій гілці у кутку кімнати, а над ними – поважні ворони у яскравому одязі.

Розгляда гостей мудра сова,
Біля неї стільки совеняток!
І поважний ворон ожива,
Він приніс горіхи для маляток.

Так побачене виклала віршованими рядками поетеса і майстриня Ольга Дяченко.

Поруч дитячих робіт – декупаж знаної майстрині Валентини Висоцької, яка в минулому році посіла І місце на Всеукраїнському конкурсі, композиція «Кленовий лист» майстрині Інни Пономарьової, чарівне варення (кожна баночка оформлена, як подарунок-шедевр) Олени Кольвах.

Про неї, як справжню чарівницю, майстриню та вчителя від Бога, говорили батьки (Ольга Котул: «Якщо діти в її руках – ми спокійні»), друзі закладу (Дора Тимошевська, переселенка із Луганська: «Завдяки народній педагогіці, що притаманна Олені Ростиславівні, тут панує така щира атмосфера і політ фантазії дітей та дорослих»). А директор «Джерела» Наталія Кисіль та президент Благодійного фонду св. Ольги Володимир Малишев, з огляду на велику кількість робіт, наголосили на важливості відкриття у Вишгороді виставкового центру – тоді дитячу творчість (і не тільки) зможуть бачити і вишгородці, і гості міста.

Батьки, яких Олена Кольвах привчила до естетики й краси, дарували їй незвично оформлені квіти і добрі слова, а вона, як завше, патріотично налаштована і з притаманною їй скромністю, говорила про те, що українці – велика нація, працьовита і майстровита, і що гурток «Золоті ручки» – це діти та їхні батьки.

Справді, тут завжди поруч із дітьми – дорослі, вони ж допомагають і фінансами, щоб забезпечити малечу необхідними матеріалами та обладнанням. А про те, щоб у Центрі творчості були належні умови для занять, дбає керівництво міста і закладу.

… Осінь (Даша Книш, 5 рочків), Листопад (Настуня Дембінська, 6 рочків) у вбранні, яке також пошили на гуртку, ведуча заходу – культорганізатор Центру творчості Анна Франко пригощали гостей червонобокими яблуками, солодкими цукерками. Кожен отримав і сувенір на згадку (брошку-листочок ручної роботи від «Золотих ручок») та запрошення на ХХ спеціалізовану виставку-ярмарок «Медвін: Рукоділля. Подарунки до Різдва», яка відбудеться 26-28 листопада в НСК «Олімпійський».

А підвела підсумок дійству знову О. Дяченко:

Барви у осінньому вінку
Заплели дитячі рученята,
Щоб не раз ще осінь отаку
Щедрими дарами зустрічати!