31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Реформи на Київщині: як скоро чекати реальних змін?

Прес-служба Лева Парцхаладзе

Швидко змінити громіздку державну машину,повернути її обличчям до людей непросто. Але це можливо. Президент Петро Порошенко і його команда півтора роки тому взяла на себе відповідальність за країну. І за цей час вдалося відродити армію і зупинити ворога на сході, здобути підтримку світу, почати реформу в правоохоронній системі, почати реальний процес децентралізації. Звичайно, на реформи потрібен час. Деякі дії, які зможуть надати позитивний ефект вже найближчого року, робляться вже зараз.

За останні півтора року Україна в плані проведення реформ змогла зробити набагато більше ніж за попередні двадцять років. Київщина крокує в загальному ключі реформ і на регіональному рівні модернізує державну систему.

Перше – це системне знищення побутової корупції. «Не може розвиватися динамічно країна, в якій простому громадянину доводиться стикатися з отриманням десятків дозволів. Всі існуючі процедури адмінпослуг – це сприятливий грунт для процвітання корупції, – вважає ініціатор проекту, перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації, керівник Київської обласної організації «Солідарність» Блок Петра Порошенка» Лев Парцхаладзе. – Нам необхідний якісно новий формат спілкування влади з людьми, що звертаються за послугами».

Зараз ведеться активна підготовка до повної зміни системи. Вже цього року почнеться будівництво Центру адміністративних послуг населенню «ГОТОВО!». Це місце, де будь-який житель Київської області зможе швидко і за доступними цінами отримати необхідну довідку, дозвіл, оформити закордонний паспорт, документи на будинок або автомобіль. Строк видачі документів буде мінімальним, а оператори центру відповідатимуть за правильність їх оформлення. Спектр послуг центру – архітектурно-будівельна, міграційна, земельна сфери. Далі більше. Запис відвідувачів проходитиме у форматі електронної черги, а реєстрація документів – тільки один для збереження в архіві і отримання в подальшому будь-яких нових довідок. Крім того, у новому центрі запрацює сучасний call-центр для надання консультацій, реєстрацій, звернень та прийому скарг населення.

«Мета нашого проекту – знищити будь-які прояви побутової корупції, бюрократії чиновників. Ми прагнемо створити сервіс з «людським обличчям», і тут ми працюємо в одному руслі з Одеською обладміністрацією та Міхеілом Саакашвілі, з Міністерством юстиції», – розповідає Лев Парцхаладзе.

Одним із джерел корупції серед чиновників, а також в медичних, навчальних закладах,  є низький рівень оплати їх праці. Тому ще один важливий проект, що розробляється в Київської області, передбачає створення спеціального механізму матеріального заохочення у рамках, дозволених чинним законодавством.

Наприклад, реорганізувавши громіздку структуру адміністрацій і чітко визначивши зону відповідальності кожного з держслужбовців, можна змінювати систему оплати їх праці. Це можливо завдяки створенню спеціального фонду, фінансування якого готові взяти на себе провідні європейські структури. Його робота дозволить вирішити питання з додатковим фінансуванням держслужбовців Київщини. «Неефективний чиновник з маленькою зарплатнею дуже швидко стає ефективним корупціонером, – зазначає Лев Парцхаладзе. – У роботі над новим проектом ми активно співпрацюємо із заступником глави Адміністрації Президента України Дмитром Шимківим, міністром Кабінету Міністрів Ганною Онищенко, компаніями Deloitte і TalentAdvisors».

Ще один дуже важливий напрямок змін у області – сфера освіти.

«Нашим дітям потрібно дати можливість отримувати освіту найвищого рівня та якості. Знання повинні бути практичними, сучасними, що відповідають викликам часу. Такі, з якими діти зможуть знайти себе в дорослому житті», – каже Лев Парцхаладзе.

Проект «Школа Майбутнього» – це введення найсучаснішіх технологій у сфері освіти: нові ігрові технології для учнів молодших класів, можливість для тих, хто навчається у середній школі, самостійно обирати предмети для вивчення, паралельно навчатися двома мовами – українською і англійською (іноземною – за вибором), практичне знайомство з різними професіями. Крім того, школи отримають можливість самостійно обирати і директора, і навчальні програми.

Проект розрахований на 3 роки, протягом яких не менше 20% шкіл Київщини перейдуть на нову навчальну систему. Ми готові всебічно підтримувати освітян Київської області і докладемо всіх зусиль, щоб навчання наших дітей відповідало сучасним викликам.

«Ми, як представники «Солідарність» Блок Петра Порошенка» у владі Київщини, не боїмося брати на себе відповідальність за наш регіон. Партія залишається конструктивною політичною силою, яка не декларує, а робить, і всупереч популістам та радикалам гарантує стабільність і правопорядок», – наголошує Лев Парцхаладзе.

Рисунок1

Рисунок3