02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На мармурі вибито «…героїчно загинув»

3

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

25 вересня йому б виповнилося 36 років. Та замість святкового торту, компанії рідних і близьких за столом — вибите на мармурі: «…героїчно загинув». У Вишгородській ЗОШ № 1 відкрили та освятили пам’ятну дошку Костянтину Непопу.
Присутні на церемонії відкриття рідні, друзі, однокласники, вчителі та представники районної й міської влади вшанували пам’ять земляка.
Багато теплих слів прозвучало цього дня на адресу Костянтина. .. «Він один із кращих… Герой… Миротворець… Він залишиться назавжди у нашій пам’яті… Слова подяки матері Костянтина за сина…»
І його рідні, і друзі, і бойові побратими згадують про нього як про прекрасну людину, надійного друга і товариша, доброго і люблячого сина та батька.  Та, мабуть, найзворушливішим моментом став виступ мами Костянтина Віра. Вона не стримала сліз, як і більшість присутніх на заході.
На подвір’ї школи у небо символічно злетіли білосніжні голуби. За переказами, душа людини по смерті перетворюється в голуба.
Після невеликого мітингу пам’ять героя вшанували хвилиною мовчання та поклали  квіти до меморіальної дошки, встановленої на будівлі навчального закладу.
****
Костянтин Непоп був добровільно мобілізований і брав участь в антитерористичній операції на Донбасі, де захищав суверенітет і територіальну цілісність України ще з червня 2014 року у складі 95-ї Житомирської високомобільної повітряно-десантної бригади. Брав участь в активній фазі АТО у районі Слов’янська та інших «гарячих» точках на передовій. У вересні 2014 року під час бойових дій Костянтин отримав важкі поранення, проте відразу після реабілітаційної відпустки повернувся до свого підрозділу у зоні АТО та продовжив виконувати свій військовий обов’язок.
В останні місяці свого життя Костянтин Непоп як командир відділення 95-ї аеромобільної бригади долучився до захисту Донецького аеропорту та перебував у лавах донецьких «кіборгів». 2 лютого 2015 року автомобіль, на якому рухалися українські бійці, підірвався на осколково-фугасному снаряді, внаслідок чого Костянтин трагічно загинув…