29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Програму «Теплий під’їзд» не прийняли, але почнуть виконувати до обговорення — у окремих будинках

Влас. інф.

У засіданні 49 сесії Вишгородської міської ради шостого скликання, що відбулося 24 вересня, взяли участь 27 депутатів. За дві години роботи вони розглянули п’ять питань порядку денного з додатком: для обговорення Програми «Теплий під’їзд» навіть оголосили 10-хвилинну перерву.
В. о. міського голови Марія Решетнікова поінформувала присутніх, що всі питання порядку денного опрацьовані у профільних комісіях, але протоколи комісій не надійшли, тому співдоповідачами будуть голови комісій. Депутати одностайно ухвалили взяти порядок денний за основу.

Звіти про виконання Вишгородського міського бюджету за 1 півріччя 2015 року та використання коштів цільового фонду за 6 місяців 2015 року (доповідала начальник фінансово-бухгалтерського відділу Наталя Сакевич) депутати затвердили одноголосно.
Депутати передали на баланс та для експлуатації Комунальному підприємству житлового і комунального господарства машину дорожню комбіновану із змінним устаткуванням (піскорозкидальне та поворотний відвал), яке було придбане за міські кошти після тендерів (доповідав заступник міського голови Олександр Ростовцев). А також затвердили Детальний план території, що розташована на вул. Н. Шолуденка (доповідач — заступник міського голови Олексій Рачинський поінформував, що йдеться про земельні ділянки для родин загиблих учасників АТО).
Зміни до рішення Вишгородської міської ради від 15.01.2015 р. № 42/9 «Про Вишгородський міський бюджет на 2015 рік» розглядали по пунктах. Доповідач Н. Сакевич поінформувала, що за підсумками 8 місяців 2015 р. доходна частина загального фонду міського бюджету перевиконана на 4 млн грн, і озвучила напрямки видатків. Ось тут і розпочалися гарячі дебати. Лунали пропозиції:
— «перекинути» 400 тис. грн з благоустрою та капремонтів на герметизацію швів під’їздів (300 тис. грн) і на заміну вікон (100 тис. грн) у двох будинках в центрі міста («нецентральні» мажоритарники запротестували: «А наші округи?»);
— прийняти програму «Теплий під’їзд» на цій сесії або перенести її розгляд на наступну (за два тижні);
— 60 тис. грн (50 тис. грн — на закупівлю і 10 тис. грн — на повірку лічильників) спрямувати не ТРК «ВишеГрад», а «Тепломережі» — напряму чи через посередників.
Врешті «знайшли» кошти для ТРК «ВишеГрад», «Тепломережі» і заміни вікон у двох будинках, які цього нагально потребують, а розгляд Програми «Теплий під’їзд», яка розрахована на 2015-2016 рр. і на яку, за словами начальника фінансово-бухгалтерського відділу, потрібно 8 млн грн, перенесли на наступну сесію.
Замість післямови. Два міські депутати прокоментували ці рішення.
Володимир ЛІСОГОР: — Результатами сесії я і задоволений, але більше не задоволений. Вибори — виборами, а залишити наступній каденції міськради якомога більше зробленого — це просто наш обов’язок.
Добре, що хоч у двох будинках почнуть міняти вікна. Погано, що обговорення програми «Теплий під’їзд» перенесли на наступну сесію. Що тут обговорювати? Зима не за горами. Тож на наступну сесію звернуся по підтримку до мешканців міста.
Питанням заміни вікон я разом із КПЖ і КГ займався впродовж 2-х місяців. І виникло це не на пустому місці. Закупівля і встановлення загальнобудинкових лічильників — це лише перших крок. Далі треба утеплювати під’їзди (енергозберігаючі вікна і щільні двері), а потім — стіни, особливо в старих будинках.
Віталій КУТАФ’ЄВ: — Дуже добре, що депутати переймаються міськими комунальними питаннями, але прикро, коли на мої зауваження, що всі мешканці міста мають однакові права і вирішувати питання ремонтів треба у рівних долях по кожному округу, — деякі депутатські групи цинічно (і вже не вперше) голосують за виділення коштів лише на потрібні їм для виборів будинки та вулиці.