28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Ми завжди сповідуємо принцип соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством»

Торі ШУМ

Останнім часом серед жителів Вишгорода поширюються різні чутки щодо тих чи інших планів забудови міста. Потенційні проекти мають як прихильників, так і супротивників.
Аби дізнатися про плани будівельників із перших вуст і заповнити інформаційний вакуум навколо важливої проблеми, наш кореспондент поспілкувався з нашим земляком, керівником однієї з компаній-забудовників Вишгорода, головою правління ПАТ «Київська пересувна механізована колона-2», заслуженим будівельником України Сергієм Васильовичем Андрушком.
— Як давно ви працюєте на будівельному ринку Вишгорода?
— Наша компанія споруджує житло у Вишгороді з 1998 року. Перший будинок було введено в експлуатацію у 2000 році по вул. Дніпровській, 3-б. Відтоді нами було збудовано житлові будинки по вул. Дніпровській, 3-б (друга черга), по вул. Київській, 18, по вул. Кургузова, 11-а і по вул. Кургузова, 11 загальною площею 33 802 квадратних метри.
При цьому для потреб міста було передано 3 400 квадратних метри житла, яке розподілено черговикам місцевої громади.
— Які ваші найближчі плани?
— У 2007 році нам було передано в оренду земельну ділянку площею 2,8 га у районі ВС ЗОШ № 3 (вул. Кургузова, 3-б). На ній планується збудувати близько 80 000 квадратних метрів житла. Були виконані роботи з планування, вивезено близько 150 тис. кубометрів землі для вирівнювання пагорба, виконано підпірну стінку та палеве поле будинку № 1 тощо.
На жаль, криза 2008 року та нестабільність на Сході країни внесли свої корективи у наші плани.
Проте, на сьогоднішній день ми маємо домовленості з інвесторами щодо забудови цієї земельної ділянки.
Плануємо звести 25-поверховий будинок. Проект пройшов експертизу. Є дозвіл на будівництво. Під перший будинок уже забили сваї углиб на 25 м. Під час геологічних досліджень пробурювали до 50 метрів. До 20-метрової глибини там глина, а далі — щільний пісок. Води там немає, тож ні про які плавуни не може й бути мови.
Аби каскадом побудувати заплановане, ми вивезли понад 150 тисяч кубів землі (там була гора). Усіх стандартів дотримано.
До скандального питання дубового гаю ми не маємо жодного стосунку. Там нічого будувати не будемо. Наша територія — до тієї ділянки, і вона обнесена парканом.
— Інвестора знайшли?
— Так. Наразі є інвестор. Розпочинатимемо будівництво у цьому році. Орієнтовно воно триватиме 5 років. Усе залежатиме від ситуації на будівельному ринку.
— А як щодо комунікаційних мереж?
— Під час укладання договору оренди ми одноразово сплатили 900 тисяч гривень на розвиток житлово-експлуатаційного господарства міста, 100 тисяч гривень на розвиток міськводоканалу і 35 тисяч гривень — на розвиток «Вишгородтепломережі».
Тоді, звісно, були одні технічні умови, а зараз побачимо, що нам напишуть. Відповідно їх і виконуватимемо.
— Чи плануєте розвивати соціальну інфраструктуру нашого міста?
— Як житель Вишгорода я знаю і особисто відстоював пропозиції громади міста щодо збільшення соціальної складової наших проектів. Нами заплановано будівництво дитячого дошкільного закладу, як окремої будівлі, за рахунок орендованої нами землі. Плануємо здати дитсадок у третю чергу. Уклали додатково договір з науково-дослідним і проектним інститутом містобудування, аби його фахівці розробили додаток до детального плану території розміщення будинку, в тому числі будівництва дитячого садочка.
Роблячи експертизу у 2008 році, ми не планували садочка. Але усе змінилось. Повторюсь, я тут живу, тому знаю потреби містян. І те, що при народженні дитини її треба відразу записувати у дитсадок…
Хочу відзначити, що й у той час, коли компанія не вела активне будівництво, ми продовжували сплачувати кошти за оренду земельної ділянки, як того й вимагає чинне законодавство.
Також ми щорічно до Дня міста перераховуємо по 10-15 тисяч гривень на організацію свята, беремо участь і в заходах районного рівня. За рахунок утримання згаданої ділянки у 2007 році перерахували райдержадміністрації 300 тисяч гривень.
Ми завжди сповідуємо принцип соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством.

Коротка довідка:
ПАТ «Київська пересувна механізована колона-2» має 35-річну позитивну репутацію на будівельному ринку м. Києва і Київської області та 25-річний досвід цивільного будівництва у містах Вишгород, Бориспіль, Обухів, Українка, Богуслав, Кагарлик Київської області, а також у Дрогобичі та Трускавці Львівської області. Товариство має сертифікат міжнародного стандарту якості ISO 9001:2000. Голова правління — заслужений будівельник України Сергій Андрушко. 
Компанія будує житло, розраховане на людей із різними статками. 
Будинки оснащені необхідними основними елементами, є ліфти, цілодобове водопостачання, паркінги, дитячі та спортивні майданчики.
Наявність великої кількості новітньої будівельної техніки дозволяє втілювати в життя найсміливіші технічні ідеї, вирішувати завдання завтрашнього дня.