28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Київська область обговорила нові технологічні можливості державних сервісів

9 вересня 2015 року у конференц-залі інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася публічна дискусія на тему: «Smart-сервіси: редизайн державних сервісів – співробітництво держави та суспільства». На заході було обговорено ряд важливих питань щодо реформування системи надання якісних послуг населенню шляхом впровадження державних сервісів нового формату.

У роботі круглого столу взяли участь перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе, член Парламенту Грузії, засновник Фонду Інновації та Розвитку Георгій Вашадзе, радник Адміністрації Президента України Давид Кізірія, представник Фонду Інновації та Розвитку Грузії Лаша Антадзе, а також представники ІТ-середовища та бізнесу.

Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе:

 «Українські ІТ-спеціалісти – одні з найкращих у світі, але більшість з них сьогодні працює за кордоном. У цьому винуваті чиновники, і тому задача держави не тільки сприяти створенню високооплачуваних робочих місць для ІТ-працівників в Україні, але й залучити їх до розробки державних сервісів нового формату. Новий сервісний центр адміністративних послуг «Готово!» у Київській області –  пілотний проект, який ми робимо разом з Адміністрацією Президента України, Міністерством юстиції, Фондом Інновації та Розвитку Грузії та спільно з Одеською обласною державною адміністрацією. Саме цей проект може стати зразком для інших регіонів України. Головна задача – змінити всю філософію та забезпечити надійні механізми впровадження нової відкритої та прозорої політики, без корупції».

Член Парламенту Грузії, засновник Фонду Інновації та Розвитку Георгій Вашадзе:

«Сьогодні ми маємо конкретні ініціативи та завдання, які сприятимуть запуску в Україні державних послуг нового формату, орієнтованих на прозорість системи та комфортність у використанні громадянами. У нас вже є досвід роботи з представниками ІТ-середовища – це досвід у створенні електронних закупок. Найголовніше питання – створення міністерствами відкритого доступу до інформації для приватного бізнесу. Представники бізнесу повинні максимально залучатися до процесу загальної розробки нової моделі програмного забезпечення. У нас є готові поправки до законів, і ми раді всім, хто зацікавлений у цьому та хоче працювати з нами. Тільки у спільній взаємодії з державними органами, бізнесом, ІТ-спеціалістами та громадськістю ми зможемо отримати дійсно якісний результат – довести реформу до кінця та сприяти її поширенню у всіх інших регіонах».

На даний момент робоча група нового проекту надання адміністративних послуг активно працює над створенням загального бачення проблеми та плануванням подальших спільних дій. Найближчим часом група планує зустрітися з представниками державних структур, органами державної влади, у тому числі з парламентом.