31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМНИЦТВА СЕРЕД ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА МІСЦЕВОГО НАСЕЛЕННЯ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській та Донецькій областях та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття малих грантів для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності.

Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє благодійний фонд  «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з благодійним фондом «Горєніє», Всеукраїнською організація зі справ вимушених переселенців.

Мета конкурсу – поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької та Луганської областей шляхом підтримки підприємницької діяльності та малого бізнесу.

Грантова підтримка надається на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності та малого бізнесу. Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал та довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники, передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.

Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:

 • купівля обладнання для виробництва товарів;
 • забезпечення інструментами для надання послуг;
 • збільшення штату персоналу або розширення бізнесу;
 • оренду приміщень для виробництва товарів та надання послуг;
 • забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;
 • купівлю франшизи за договором комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням;
 • придбання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності.

Цей перелік не є вичерпним.

Неприйнятними є витрати, пов’язані з:

 • підготовкою бізнес-плану для участі в конкурсі;
 • сплатою боргів;
 • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
 • міжнародними відрядженнями;
 • купівлею/орендою житлового приміщення;
 • купівлею речей особистого вжитку;
 • з участю у тренінгах чи навчанні;

Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес – проекту становить 

–          до 225 000 грн. зможуть отримати особи, які в рамках запропонованого бізнес-плану планують створити не менше 4-х робочих місць;

–          до 150 000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць;

–          до 100 000 грн. буде максимальною сумою для підприємців, що запропонують бізнес-план, в рамках якого створюватиметься 2 робочих місця;  

–          до 75 000 грн. буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у даному випадку власне сам підприємець).       

Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25%  вартості проекту.

Хто може стати учасником? У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь виключно фізичні особи, які мають офіційний статус внутрішньо переміщених осіб та проживають на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської, Полтавської та Харківської областей.

Також у конкурсі можуть брати участь фізичні особи з числа місцевого населення Донецької та Луганської областей, які мають підтвердити місце реєстрації свого проживання.

Які умови участі?

Для участі у конкурсі бажаючі повинні подати: 

 • заповнену заявку;
 • бізнес-план встановленої форми;
 • бюджет використання гранту встановленої форми;
 • обов’язкові додатки.

Форму заявки, а також інші необхідні документи, можна отримати безпосередньо звернувшись до адміністратора конкурсу – БФ «Творчий центр ТЦК» електронною поштою за адресою [email protected] або на офіційному сайті в мережі Інтернет http://www.ccc-tck.org.ua/active/

Заявка заповнюється і подається українською або російською мовою на власний розсуд особи-пошукача гранту.

Заявка має бути подана виключно в електронному вигляді обсягом не більше 5 МВ у форматі MS Word (.doc), а додатки до заявки в форматі Adobe Reader  (.pdf) або JPEG (.jpg) на адресу [email protected]  до 23:59 (за київським часом) 25 вересня 2015 року. У темі листа необхідно зазначити «грантовий конкурс ПРООН».

Критерії оцінки поданих заявок. Подані заявки на конкурс, які відповідатимуть умовам конкурсу, будуть оцінюватися незалежним Оціночним комітетом за такими загальними критеріями:

 • якість і обґрунтованість поданого бізнес-плану;
 • розмір ресурсів, що самостійно залучатимуться чи пропонуватимуться особою-пошукачем;
 • вплив бізнес-проекту на створення робочих місць та активізацію підприємницької діяльності в регіоні;
 • обґрунтованість фінансових показників бізнес-плану та бюджету використання коштів гранту.

Де отримати додаткову інформацію?

Особи-пошукачі до 15 вересня 2015 року можуть звертатися до Творчого центру ТЦК за додатковою інформацією або запитаннями з метою уточнення умов конкурсу, процедури подачі заявки, надіславши відповідний лист електронною поштою на адресу[email protected]Після узагальнень всіх отриманих запитань усі відповіді будуть оприлюднені на сайті www.ccc-tck.org.ua та на сторінці в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre Питання, що надходитимуть телефоном, факсом прийматися не будуть.

Крім того, особи-пошукачі гранту зможуть відвідати одну із інформаційних сесій щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних сесій буде розміщено на веб-сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua).

Детальні умови конкурсу та форму заявки (українською та російською мовами) можна завантажити ТУТ.

Програма малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності оголошується в межах реалізації Проектів «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне і соціальне відновлення Донбасу», що впроваджуються ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. Загальний бюджет проектів – 11 млн 320 тис доларів США, з яких 1 млн 670 тис дол. США становлять гранти для розвитку підприємництва.
Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє БФ «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з БФ «Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» та ГО «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців».

**************************************************************

ГРАФІК ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ ДЛЯ ПОТЕНЦІЙНИХ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ

 • 4 вересня 2015 року – місто Одеса, Обласна державна адміністрація, вул. Канатна, 83, час 13.00 – 14.30, з питань участі звертатися до Романа Гойди, регіонального представника адміністратора грантової програми [email protected]
 • 7 вересня 2015 року – місто Краматорськ, приміщення Донбаської машинобудівної академії, вул. вул. вул. Шкадiнова, 72,  13.00 – 14.30, з питань участі звертатися до Володимира Кулигіна, регіонального представника адміністратора грантової програми[email protected]
 • 9 вересня 2015 року – місто Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 2 під’їзд, 2 поверх, зала засідань, час 11.00 – 12.30, з питань участі звертатися до Юрія Чумака, регіонального представника адміністратора грантової програми [email protected]
 • 10 вересня 2015 року – місто Полтава, Обласний центр зайнятості, вул. Сінна, 45, час 10.00 – 11.40, з питань участі звертатися до Ірини Таран, регіонального представника адміністратора грантової програми  [email protected]
 • 11 вересня 2015 року – місто Дніпропетровськ, Обласний центр зайнятості, вул. Горького, 2 (вхід з боку проспекту Карла Маркса), 3-й поверх, час 13.30 – 16.00, з питань участі звертатися до Дениса Гречко, регіонального представника адміністратора грантової програми  [email protected]
 • 12 вересня 2015 року – місто Запоріжжя, Будинок ім. Макса Гранта, вул. Перемоги,4, к.28, час 11.30 – 13.30 – 13.30, з питань участі звертатися до Анастасії Велієвої, регіонального представника адміністратора грантової програми  [email protected]

________________________________________________________________________________

Відповіді на питання потенційних учасників грантового конкурсу

1. Подскажите, пожалуйста, а если мне дали грант Датский фонд, но не на все оборудование, могу я подать заявку на ПРООН для закупки оставшегося оборудования?
Да, вы можете участвовать в грантовой программе не зависимо от того, были ли вы участником других программ направленных на поддержку предпринимательской деятельности. 

2. Могу ли я участвовать в грантовой програмне, если не являюсь переселенцем, но создам рабочие места для переселенцев?
Участником грантовой программы могут быть только ВПЛ или лица постоянно проживающие в Луганской и Донецкой областях на территории подконтрольной Украинскому Правительству.

3. Как мне подтвердить, что я переселенец?
Вы обязаны предоставить копию справки о взятии на учет лица, которое перемещается с временно оккупированной территории Украины, района проведения АТО или населенного пункта, расположенного на линии соприкосновения

4. Могу ли я использовать грант на оплату кредита, связанного с бизнесом?
Нет, не можете.

5. Могу ли я использовать грант на оплату задолженности по налогам?.
Нет, не можете.

4. Какие я заплачу налоги, если получу грант?
Для плательщиков единого налога  3-й группы сумма налога составит  4% от суммы гранта (для неплательщиков НДС)  или 2% (для плательщиков НДС)
Для плательщиков единого налога  1- 2-й группы сумма гранта войдет в совокупный годовой доход за текущий год. При условии, что совокупный годовой доход не превысит 300 000. 00 грн для первой группы и 1 500 000. 00 для второй группы, дополнительной уплаты налогов не будет. 
Для предпринимателей на общей системе налогообложения сумма гранта войдет совокупный годовой доход и будет облагаться НДФЛ по общим правилам и военным сбором по ставке 1.5%.

6. Могу ли я составить упрощенный бизнес-план и выслать его почтой?
Нет, вы должны использовать утвержденную форму бизнес-плана, которая опубликована на веб-сайте выше. Не буду приняты к рассмотрению бизнес-планы, которые составлены не по утвержденной форме.

7. Ми вирішили подати заявку на отримання гранту на придбання обладнання. В нас є ТОВ з засновником – переміщеною особою з Крима. Виробництво ми перенесли з Крима у Запорізьку область. Питання: У заявці вказувати яку область, там, де довідку про переміщену особу отримав  засновник (Київ), чи там, де виробництво (Запорізька область)?
У заявці необхідно відзначати регіон, в якому заявник проживає на дату подачі заявки. У Вашому випадку, це є місто Київ. 

Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській та Донецькій областях та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття малих грантів для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності.
Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє благодійний фонд  «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з благодійним фондом «Горєніє», Всеукраїнською організація зі справ вимушених переселенців.
Мета конкурсу – поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької та Луганської областей шляхом підтримки підприємницької діяльності та малого бізнесу.
Грантова підтримка надається на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності та малого бізнесу. Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал та довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники, передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.
Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:
купівля обладнання для виробництва товарів;
забезпечення інструментами для надання послуг;
збільшення штату персоналу або розширення бізнесу;
оренду приміщень для виробництва товарів та надання послуг;
забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;
купівлю франшизи за договором комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням;
придбання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності.
Цей перелік не є вичерпним.
Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
підготовкою бізнес-плану для участі в конкурсі;
сплатою боргів;
відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
міжнародними відрядженнями;
купівлею/орендою житлового приміщення;
купівлею речей особистого вжитку;
з участю у тренінгах чи навчанні;
Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес – проекту становить –
–          до 225 000 грн. зможуть отримати особи, які в рамках запропонованого бізнес-плану планують створити не менше 4-х робочих місць;
–          до 150 000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць;
–          до 100 000 грн. буде максимальною сумою для підприємців, що запропонують бізнес-план, в рамках якого створюватиметься 2 робочих місця;  
–          до 75 000 грн. буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у даному випадку власне сам підприємець).       
Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25%  вартості проекту.
Хто може стати учасником? У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь виключно фізичні особи, які мають офіційний статус внутрішньо переміщених осіб та проживають на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської, Полтавської та Харківської областей.
Також у конкурсі можуть брати участь фізичні особи з числа місцевого населення Донецької та Луганської областей, які мають підтвердити місце реєстрації свого проживання.
Які умови участі?
Для участі у конкурсі бажаючі повинні подати: 
заповнену заявку;
бізнес-план встановленої форми;
бюджет використання гранту встановленої форми;
обов’язкові додатки.
Форму заявки, а також інші необхідні документи, можна отримати безпосередньо звернувшись до адміністратора конкурсу – БФ «Творчий центр ТЦК» електронною поштою за адресою [email protected] або на офіційному сайті в мережі Інтернет http://www.ccc-tck.org.ua/active/
Заявка заповнюється і подається українською або російською мовою на власний розсуд особи-пошукача гранту.
Заявка має бути подана виключно в електронному вигляді обсягом не більше 5 МВ у форматі MS Word (.doc), а додатки до заявки в форматі Adobe Reader  (.pdf) або JPEG (.jpg) на адресу [email protected]  до 23:59 (за київським часом) 25 вересня 2015 року. У темі листа необхідно зазначити «грантовий конкурс ПРООН».
Критерії оцінки поданих заявок. Подані заявки на конкурс, які відповідатимуть умовам конкурсу, будуть оцінюватися незалежним Оціночним комітетом за такими загальними критеріями:
якість і обґрунтованість поданого бізнес-плану;
розмір ресурсів, що самостійно залучатимуться чи пропонуватимуться особою-пошукачем;
вплив бізнес-проекту на створення робочих місць та активізацію підприємницької діяльності в регіоні;
обґрунтованість фінансових показників бізнес-плану та бюджету використання коштів гранту.
Де отримати додаткову інформацію?
Особи-пошукачі до 15 вересня 2015 року можуть звертатися до Творчого центру ТЦК за додатковою інформацією або запитаннями з метою уточнення умов конкурсу, процедури подачі заявки, надіславши відповідний лист електронною поштою на адресу[email protected] Після узагальнень всіх отриманих запитань усі відповіді будуть оприлюднені на сайті www.ccc-tck.org.ua та на сторінці в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre Питання, що надходитимуть телефоном, факсом прийматися не будуть.
Крім того, особи-пошукачі гранту зможуть відвідати одну із інформаційних сесій щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних сесій буде розміщено на веб-сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua).
Детальні умови конкурсу та форму заявки (українською та російською мовами) можна завантажити ТУТ.
Програма малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності оголошується в межах реалізації Проектів «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне і соціальне відновлення Донбасу», що впроваджуються ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. Загальний бюджет проектів – 11 млн 320 тис доларів США, з яких 1 млн 670 тис дол. США становлять гранти для розвитку підприємництва.
Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє БФ «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з БФ «Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» та ГО «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців».
**************************************************************
ГРАФІК ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ ДЛЯ ПОТЕНЦІЙНИХ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ
4 вересня 2015 року – місто Одеса, Обласна державна адміністрація, вул. Канатна, 83, час 13.00 – 14.30, з питань участі звертатися до Романа Гойди, регіонального представника адміністратора грантової програми [email protected]
7 вересня 2015 року – місто Краматорськ, приміщення Донбаської машинобудівної академії, вул. вул. вул. Шкадiнова, 72,  13.00 – 14.30, з питань участі звертатися до Володимира Кулигіна, регіонального представника адміністратора грантової програми[email protected]
9 вересня 2015 року – місто Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 2 під’їзд, 2 поверх, зала засідань, час 11.00 – 12.30, з питань участі звертатися до Юрія Чумака, регіонального представника адміністратора грантової програми [email protected]
10 вересня 2015 року – місто Полтава, Обласний центр зайнятості, вул. Сінна, 45, час 10.00 – 11.40, з питань участі звертатися до Ірини Таран, регіонального представника адміністратора грантової програми  [email protected]
11 вересня 2015 року – місто Дніпропетровськ, Обласний центр зайнятості, вул. Горького, 2 (вхід з боку проспекту Карла Маркса), 3-й поверх, час 13.30 – 16.00, з питань участі звертатися до Дениса Гречко, регіонального представника адміністратора грантової програми  [email protected]
12 вересня 2015 року – місто Запоріжжя, Будинок ім. Макса Гранта, вул. Перемоги,4, к.28, час 11.30 – 13.30 – 13.30, з питань участі звертатися до Анастасії Велієвої, регіонального представника адміністратора грантової програми  [email protected]
________________________________________________________________________________
Відповіді на питання потенційних учасників грантового конкурсу
1. Подскажите, пожалуйста, а если мне дали грант Датский фонд, но не на все оборудование, могу я подать заявку на ПРООН для закупки оставшегося оборудования?
Да, вы можете участвовать в грантовой программе не зависимо от того, были ли вы участником других программ направленных на поддержку предпринимательской деятельности. 
2. Могу ли я участвовать в грантовой програмне, если не являюсь переселенцем, но создам рабочие места для переселенцев?
Участником грантовой программы могут быть только ВПЛ или лица постоянно проживающие в Луганской и Донецкой областях на территории подконтрольной Украинскому Правительству.
3. Как мне подтвердить, что я переселенец?
Вы обязаны предоставить копию справки о взятии на учет лица, которое перемещается с временно оккупированной территории Украины, района проведения АТО или населенного пункта, расположенного на линии соприкосновения
4. Могу ли я использовать грант на оплату кредита, связанного с бизнесом?
Нет, не можете.
5. Могу ли я использовать грант на оплату задолженности по налогам?.
Нет, не можете.
4. Какие я заплачу налоги, если получу грант?
Для плательщиков единого налога  3-й группы сумма налога составит  4% от суммы гранта (для неплательщиков НДС)  или 2% (для плательщиков НДС)
Для плательщиков единого налога  1- 2-й группы сумма гранта войдет в совокупный годовой доход за текущий год. При условии, что совокупный годовой доход не превысит 300 000. 00 грн для первой группы и 1 500 000. 00 для второй группы, дополнительной уплаты налогов не будет. 
Для предпринимателей на общей системе налогообложения сумма гранта войдет совокупный годовой доход и будет облагаться НДФЛ по общим правилам и военным сбором по ставке 1.5%.
6. Могу ли я составить упрощенный бизнес-план и выслать его почтой?
Нет, вы должны использовать утвержденную форму бизнес-плана, которая опубликована на веб-сайте выше. Не буду приняты к рассмотрению бизнес-планы, которые составлены не по утвержденной форме.
7. Ми вирішили подати заявку на отримання гранту на придбання обладнання. В нас є ТОВ з засновником – переміщеною особою з Крима. Виробництво ми перенесли з Крима у Запорізьку область. Питання: У заявці вказувати яку область, там, де довідку про переміщену особу отримав  засновник (Київ), чи там, де виробництво (Запорізька область)?
У заявці необхідно відзначати регіон, в якому заявник проживає на дату подачі заявки. У Вашому випадку, це є місто Київ.