28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Децентралізація по-українськи: корупція на місцях чи еволюція місцевого самоврядування?

АНОНС

Круглий стіл

Децентралізація по-українськи: корупція на місцях чи еволюція місцевого самоврядування?

27 серпня об 11:00 у прес-центрі Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» відбудеться прес-конференція на тему: «Децентралізація по-українськи: додає корупціонерам повноважень на місцях чи покращує місцеве самоврядування?».

Досвід свідчить, що корупційний клас чиновників – як вищих органів держвлади, так і місцевого самоврядування – навчився за останні два десятки років ефективно розкрадати. Як ту частину бюджету, що залишається в розпорядженні органів місцевого самоврядування, так і ту його частину, котра приходить у регіони у вигляді дотацій та субвенцій. Експерти прогнозують, що одним з важливих наслідків децентралізації буде «підвищення вартості» мандата мера міста і депутатів місцевих рад. Частина корупційного класу українського чиновництва, яка перебуває в областях, містах, районах і селищах, надактивно тішиться з подібної децентралізації, плануючи розкрадати значно більший шмат бюджету.

Прикладом такого стану речей може стати випадок у с. Щасливе Бориспільського району Київської області. За словами місцевих бізнесменів, які звернулися за допомогою до «Депутатського контролю», «голова сільради Шмаюн М.Ф. – мільйонер, екс-чиновник режиму Януковича, досі безкарно працює за схемою 90-х – забирає шматок бізнесу у місцевих підприємців». «Частину прибутку залишає собі, частину – на хабарі місцевим депутатам та районним чиновникам. За сім років на посаді «заробив» немалий капітал – 10 млн. доларів. Активи, звичайно, зареєстровані на брата, дружину, двох дочок і зятя, а саме: 6 автомобілів, 19 квартир, 2 котеджі, торговий комплекс, ресторан, спорт-бар, 15 земельних ділянок», – говорить місцевий бізнесмен Микита Громико.

Як засвідчила практика, корумпованість структур регіонального рівня від надання їм більших повноважень не знизилася. Таким чином, без знищення корупційного класу жодна децентралізація не дасть очікуваних плодів.

На круглому столі планується обговорити, зокрема, чи здатна бути децентралізація ефективною без викорінення корупційної складової влади на місцях; як донести до місцевої влади важливість того, що із збільшенням фінансування – збільшується відповідальність; та чи реально наразі захистити бізнес від безкарності і сваволі чиновників місцевого ґатунку?

           

           До виступу запрошені:

  • Геннадій Кривошея –  народний депутат України (фракція «Народний фронт»), співголова МДО «Депутатський контроль»;
  • Денис Силантьєв –  народний депутат України (фракція «Радикальна партія Олега Ляшка»), співголова МДО «Депутатський контроль»;
  • Олександр Дроздик – народний депутат України (фракція «Народний фронт»), член МДО «Депутатський контроль»;
  • Микита Громико – генеральний директор «WasteManagementSystems», від якого вимагає хабар сільський голова;
  • Ігор Левін – голова правління громадської спілки «Громада Щасливого»;
  • Богдан Хмельницький – координатор руху «STOP корупції у Київській області», правозахисник;
  • Микола Шмаюн – сільський голова с. Щасливе Бориспільського р-ну Київської обл.

            Маємо надію на те, що сільський голова Щасливого Микола Шмаюн не побоїться доєднатися до обговорення і публічно відповість на запитання журналістів та громадських активістів.

            На круглому столі будуть присутні й інші провідні експерти.

Адреса:м. Київ, Грушевського 10.

Акредитація ЗМІ та учасників: +38 (095) 500-72-28, pressoffice@depcontrol.orgМаргарита Лещенко