29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Понад 200 велогонщиків проїдуть 30 серпня по найшвидшій в Україні трасі на велогонці VR120 Race

http://vysh.gov.ua/index.php/news/1828-ponad-200-velohonshchykiv-proidut-po-naishvydshii-v-ukraini-trasi-na-velohontsi-vr120-race

Наприкінці літа, 30 серпня, у Вишгородському районі на найбільш швидкісній в Україні трасі пройдуть змагання з шосейного велоспорту для еліти та любителів VR120 Race.Спортсмени проїдуть дистанцію у 120 км та розвиватимуть швидкість до 60 км/год. Велогонка, що пройде вперше, збере понад 200 учасників, чоловіків та жінок різного віку, та вже претендує стати міжнародною у наступному році. Про це заявили організатори змагання на анонсуючій прес-конференції у Києві.

«Ми вже подали заявку у Міжнародний союз велосипедистів на реєстрацію гонки на наступний рік як міжнародної», – заявив на прес-конференції голова Вишгородської районної державної адміністрації Київської області Олександр Горган. Також він додав: «Державна влада системно сприяє розвитку велоруху в Україні, в тому числі спортивного. Протягом усього літа кожної неділі Вишгородська райдержадміністрація організовувала велотренування в супроводі ДАІ та автомобіля технічної підтримки, а Перший столичний хлібзавод (ТМ “Цар-Хліб”) безкоштовно годував спортсменів на піт-стопі. Для району наявність великої кількості спортсменів, які тренуються на шосейних велосипедах, — це найкращий показник високої якості доріг, чистого довкілля та зручності для мешканців жителів столиці. Системно втілюючи програми розвитку велоспорту та велотуризму, Вишгородський район став беззаперечним лідером і прикладом для інших в частині розвитку велоруху. На моє тверде переконання, Верховна Рада повинна звільнити від імпортного мита ввіз велосипедів, як це робиться стосовно електромобілів».

Організатори впевнені, що проведення подібних змагань для аматорів сприятиме популярності цього виду транспорту серед українців, розвитку велоінфраструктури, а також поваги до велосипедистів з боку інших учасників дорожнього руху. Наприклад, у багатьох європейських містах, де велосипед як засіб для пересування є надзвичайно популярним, подібні змагання проводять чи не щотижня.  

«Саме з таких аматорських перегонів і починається спорт вищих досягнень. Коли любительський спорт переростає у професійний, це є ознакою того, що його розвивають люди, які дійсно серцем вболівають за свою справу. Велогонка VR120 Race, яка цього року пройде вперше, а на наступний рік уже зареєстрована як міжнародна, дозволить не лише залучити до участі міжнародних велогонщиків, підготувати траси, відремонтувати дороги, а й стане ще одним вагомим кроком у розвитку та популяризації велоспорту країни. Адже саме завдяки таким «домашнім» стартам наші українські спортсмени очолюють списки у міжнародних турах. Як, наприклад, команда Kolss-BDC, яка сьогодні посідає першу сходинку у Європейському турі. У тому числі, завдяки перемогам у міжнародних велогонках, що проходять в Україні», — відзначив президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко.

Як відомо, в Україні бракує не лише велодоріжок у містах, але й безпечних умов на дорогах для велоспортсменів-любителів, які тренуються на трасах. Тому протягом літа аматори та професіонали шосейного велоспорту щонеділі масово (близько 100 велоспортсменів) приїжджали на тренування в супроводі ДАІ у Вишгородському районі. Про намір взяти участь у змаганнях VR120 Race оголосив посол США Джеффрі Пайєтт, який і сам декілька разів цього літа тренувався на дистанції Димер–Сухолуччя.

«Організація такої гонки в Києві це великий крок вперед не тільки для аматорського велоспорту, а й для всього українського велоспорту в цілому. Не буду загадувати, але хочеться вірити, що в майбутньому ця гонка стане міжнародною, може бути навіть увійде у Світовий Тур, хто знає», — відмітив Олександр Поливода, гонщик Збірної України по велоспорту на шосе.

Траса змагання VR120 Race пролягає за таким маршрутом: смт. Димер – розворот біля воріт колишньої президентської резиденції «Територія акація» (за с. Сухолуччя) — повернення у зворотньому напрямку. Такий маршрут утворює коло довжиною 60 км. Жінки і юніори їдуть одне коло, решта учасників — два кола, а це 120 км.

Як зазначив найтитулованіший велогонщик-аматор на шосе Віктор Петрович: «Любительський велоспорт в Україні насправді знаходиться на досить високому рівні. Дуже багато людей, які хочуть займатися велоспортом, приємно останнім часом бачити все більше людей саме на шосейних велосипедах. Але так виходить, що любителів багато, а от гонок, де можна було б реально змагатися — ні. На щастя, зараз їх стає більше, в тому числі і завдяки новому президенту Федерації велоспорту Олександру Башенко. Що стосується гонки VR120, то вона відмінно підходить і любителям і початківцям. Траса досить проста по рельєфу, покриття ідеальне, чи не найкраще в Україні. Будемо сподіватися, що і організація буде також відмінна».

У змаганнях візьмуть участь спортсмени та аматори віком від 16 років. Велоперегони будуть проводитися у наступних заліках (категоріях): «Чоловіки Elite», «Чоловіки Аматори 19+», «Чоловіки Аматори 30+», «Чоловіки Аматори 40+», «Юніори 16+», «Жінки». Призовий фонд VR120 Race становить 120 000 гривень.

Велоперегони VR120 Race організовують Вишгородська районна державна адміністрація, Федерація велосипедного спорту України, Федерація триатлону України за підтримки Київської обласної державної адміністрації. Генеральним спонсором є компанія «Синтез», титульним спонсором — Перший столичний хлібзавод (ТМ «Цар-хліб»). Організаційний та інформаційний супровід надає VELOKYIV, Athletic Events (реєстрація) та компанія CAMPA (гелікоптер).

Зареєструватися на змагання можна, зробивши благодійний внесок 120 грн, до 00:00 25-го серпня за посиланням: https://athletic-events.com/ru/events/172

Зібрані кошти підуть на встановлення світлодіодних знаків у тих селах Вишгородського району, що потерпають від частих наїздів автомобілів на пішоходів на переходах у темний час доби.

Відео з велотренувань – https://www.youtube.com/watch?v=mug2w9_96lI

Більше інформації за телефонами:

Леся Шутко, 067 245 38 75 та Марина Єнжиєвська, 067 580 10 12

Інформаційний велокоординатор у Вишгородському районі,

Марина Блудша, 097 793 05 69