31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Педіатр і тонна добрих речей

Анастасія ЛЕСИК

Районна організація Товариства Червоного Хреста на День міста провела акції, які охоче підтримали мешканці Вишгорода.

Акції Товариства були організовані за сприяння Вишгородської міськради та Вишгородської райдержадміністрації, за підтримки депутата Київоблради Олександра Приходька та Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку медицини».

— Намет Червоного Хреста встановили на оновленій площі біля Будинку культури «Енергетик», — розповідає голова районної організації Товариства Ірина Правдива. — Це місце — на перехресті всіх шляхів у Вишгороді, тут завжди, а особливо у свято, багато людей.

І таки у співробітників і волонтерів Товариства роботи вистачало, бо у Вишгороді, як і в районі, давно знають, що акції, які проводить РОТЧХ, завжди якісні і доречні, спрямовані на користь різних категорій населення, отож і долучаються до них.

У соцмережах та ЗМІ була поширена інформація, що в День міста дітлахів тут прийматиме лікар-педіатр. Однак насправді працівникам районної червонохрестної організації довелося виконувати роль своєрідної «швидкої допомоги» — понад 60 осіб зайшли до намету, щоб поміряти тиск, попросити пігулку від головного болю, отримати консультацію.

А щодо прийому дітлахів — то вони йшли до намету спочатку маленьким струмочком. Однак, у Товаристві, знаючи, що діти не дуже люблять спілкуватися з лікарями, подумали й над тим, як привернути їхню увагу: «нагороджували» малюка за візит до лікаря плиткою гематогену чи шоколадним зайцем.

— Зацікавленість малюків відразу зросла, — говорить лікар-педіатр Яна Пархоменко. — Вони спокійно спілкувались зі мною, розповідали, що їх турбує. Я вперше брала участь у такій акції, та маю сказати, що навіть такі «польові умови» багато значать для профілактики дитячих хвороб. Тож районна організація Товариства Червоного Хреста зробила дуже корисну справу.

Планувалось, що під час акції «1 тонна добрих речей» буде проведено збір речей, які можуть знадобитися нужденним, одиноким громадянам похилого віку, дітям із малозабезпечених сімей. Мешканці міста напередодні отримували в Центрі медико-соціальної допомоги Червоного Хреста пакети із акційним логотипом, наповнювалиїх речами і приносили до намету. 

— Було й чимало таких, хто просто приносив речі, і ми вже на місці їх пакували, — розповідає Ірина Правдива. — Всього зібрано в цей день понад 100 кілограмів речей. Участь в акції взяла і громадська організація «Вишгород — наш дім». Її активісти зібрали понад 25 кг речей.

Дякуємо всім, хто долучився до нашої справи, хто розуміє, що речі, не потрібні удома, стануть у нагоді іншим людям, у кого майже нічого не залишилось. Під час цієї акції я вкотре відчула, якій у нас небайдужі і дружні люди.

***

Рятівна прохолода від «Вишгород – наш дім»

Полудневу спеку на площі перед БК «Енергетик» у День міста прохолоджувала безкоштовним морозивом та водичкою громадська організація «Вишгород – наш дім» (голова ВГО Володимир Лісогор). Чимало доклали зусиль до проведення свята активісти ГО Ігор Свистун та Юрій Ткалич, Любов Палатна. Активно допомагали під час свята Дмитро і  Анна Шачковські,  Катерина Горбатенко і Роман Лещенко.